Samsung Akademi 167 mezun daha verdi!

Samsung'un teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik eğitim programı, işte bu kadar mezuna ulaştı!

Samsung Akademi İstanbul'da 167 mezun daha verdi!

Samsung Electronics'in sosyal sorumluluk bilinci ile tüm dünyada gençlerin eğitimine destek olma vizyonu doğrultusunda hayata geçirdiği ve iki sene içerisinde İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç ile ulaşan Samsung Akademi, İstanbul'da, ikinci dönem mezunlarını verdi. İstanbul'daki Samsung Akademi programına katılan 8 farklı teknik meslek lisesinden 167 öğrenci bugün İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifikalarını aldılar.

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tae Dong Jeon'un, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin'in, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ın katılımları ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung'un ev sahipliğinde gerçekleşen mezuniyet töreninde diplomalarını alan öğrenciler; proje sayesinde en güncel ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarda, uzman eğitmenler eşliğinde uygulamalı bir eğitim görüyor. Samsung'un toplam 6.9 Milyon TL'lik yatırımla, 2012'de İstanbul'da başlattığı ve 2013'de İzmir ve Ankara'da da açtığı "Samsung Akademi" iki sene sonunda toplam 628 mezuna ulaşmış bulunuyor.

Yoonie Joung: "Samsung Akademi'de aldığınız eğitim ile iş hayatına bir adım önde başlayacaksınız."

Mezuniyet töreninde konuşan Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung sözlerine "2012'de, 'Geleceğin Mimarı' gençlerimiz için yola çıktık, ve şimdi, başarılarını hep beraber kutluyoruz" diyerek başladı. "Samsung Akademi'de aldığınız eğitim ile iş hayatına bir adım önde başlayacaksınız. Ve, biz de, başarılarınızla gururlanmaya devam edeceğiz" diyerek gençleri tebrik eden Joung konuşmasını, "Türkiye'nin ve sizlerin kalbimizdeki yeri ayrı" diyerek tamamladı.

Üç ildeki teknik ve meslek lisesi öğrencilerini son teknoloji ürünlerle ve olanaklarla buluşturarak; Türkiye'nin yakın geleceğine nitelikli ve donanımlı işgücü yetiştirilmesine ön ayak olmayı hedefleyen Samsung, Samsung Akademi programı kapsamında teknik meslek lisesi öğrencilerine ürün teknik özellikleri ve onarımı, müşteri ile iletişim ilkeleri, Samsung servis altyapısı ve hizmet standartları ile ilgili eğitimler veriyor.

Tae Dong Jeon'un açıklamaları ve fazlası

Mezuniyet töreni esnasında gerçekleşen konuşmasında Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tae Dong Jeon ise, "Samsung Electronics, Türkiye'de yaygın bir şekilde uygulamakta olduğu kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile ilköğretim okullarının yenilenmesi, Kore gazisi torunlarına burs verilmesi, ve Samsung Akademiler aracılığıyla da lise öğrencilerine bilişim teknolojileri alanında teknik eğitim verilmesi konularında gayret göstermektedir. Türkiye ile Kore arasındaki tarihsel bağı pekiştirerek, iki ülke arasındaki işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunması sebebiyle, bugün İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde eğitim alan Samsung Akademi öğrencilerinin mezuniyetlerini kutlar, önümüzdeki yıllarda da Samsung Electronics'in Türk toplumuna daha çok katkıda bulunmasını temenni ederim" dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, Samsung Akademi'den mezun olan gençleri tebrik ettiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: "Birçok firmaya örnek olması gereken Samsung Akademi programı 2 yıldır başarıyla yürütülüyor. Samsung'u, bu projeyi diğer illerde de hayata geçirdiği için ayrıca tebrik etmek istiyorum. 'Geleceğin mimarı sizler, bugünden yanınızda bizler', yalnızca Samsung'un bu proje için belirlediği bir slogan değil. Aynı zamanda Kore Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki bağı ve işbirliğini de temsil ediyor. Ülkemizin kalkınma faaliyetleri kapsamında hükümetimizin gerçekleştirdiği birçok önemli projede, Kore Cumhuriyeti ile birlikte çalışıyoruz. Bu vesile ile bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bir dünya devi olan Samsung, ürünleriyle evlerde; bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle de, gönlümüzde yer alıyor."

Samsung Akademi kurulmadan önce bütün laboratuvar ve atölyeleri gezdiğini dile getiren Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir belediye başkanının hayal edebileceği her şeyin Samsung Akademi'de, İTO bünyesinde bulunmasından dolayı gurur duyuyorum. Gelişen bilişim teknolojilerini, eğitim ve öğrenimle bir araya getirmek büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda, Samsung Akademi büyük rol oynuyor. Ülkemizi, Atatürk'ün söylemiş olduğu 'muasır medeniyetler' seviyesine çıkaracak olan, işte bu gençlerdir. Dost ülke Kore Cumhuriyeti'ni de gelişen teknolojileri Türkiye'ye getirdiklerinden dolayı ayrıca tebrik ediyor, bütün Samsung Akademi mezunlarını yürekten kutluyorum."

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ise konuşmasında "Okulumuz, Samsung tarafından hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan son teknolojiyle donatılmış uygulamalı eğitim ortamlarına sahip oldu. Bu çalışma, ilimiz mesleki eğitiminin dünyayla rekabet edebilir düzeyde mesleki eğitim verilmesine büyük katkısı olacaktır. Çağımızın kaçınılmaz gereklerinden olan bilişim ve elektronik konusu her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almaktadır. Hedeflerimize ulaşmak için iki yıldır iyi bir işbirliği örneği sergilemekteyiz. Bu yıl ikinci mezunlarıyla beraber toplam 628 öğrenci modern laboratuvarlarda mesleki eğitim imkânına kavuştu. Bu eğitim okulumuz öğretmenleri yanında Samsung desteğiyle konunun uzmanları tarafından da desteklendi. Sosyal sorumlulukta bağış şeklinde yapılan yatırım yanında destek ve birlikte iş yapma konusunda Samsung güzel bir örnek sergilemektedir. Tartışmasız çok faydalı bu çalışmayı İzmir ve Ankara illerine de yaygınlaştırılmış olması doğru ve güzel bir iş yapılmasının sonucudur. Bir dünya markası Samsung başta genel müdürü olmak üzere tüm çalışanlarına bu projede görev alan milli eğitim personelime gösterdikleri bu ilgi, destek ve çaba için çok teşekkür ediyorum." dedi

Tüketici elektroniğinin dört ana ürün grubu olan mobil cihazlar, beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları, bilgisayar ve yan ürünleri ile ilgili uygulamalı eğitim verilmesini amaçlayan Samsung Akademi projesi teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak geliştirildi. İstanbul'da ilk yılında 156, ikinci yılında ise 167 mezun veren projede eğitimler, bir eğitim-öğretim yılı boyunca, okul saatleri dışında, 17.00 – 20.00 saatleri arasında, haftada 2 gün, 3'er saat olarak gerçekleşti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Mezunlardan biride benim :D ileride teknisyen olarfak samsungda çalışmayı düşünürsek büyük avantajımız olucak bu konuda

ticaret odası birazda üniversitesine özen gösterse !

resme bakınca içimden gülmek geldi valla :)

Açta kendine gül...ne var gülecek!!!!!

Sen de yorum yaz