Samsung, bu alanda Apple'ı geçtı!

Yılbaşı alışverişlerinin gözdesi iPhone ve iPad'ler olsa da Samsung, bu alanda Apple'ı solladı!

Samsung, bu alanda Apple'ı geçtı!

Apple, ABD'de Noel satışlarının lideri olmayı bu sene de başardı. Ancak tüketici memnuniyeti dendiğinde ilk sıradaki isim, Samsung ile değişiyor.

Amerikan Tüketici Memnuniyeti İndeksi'nin 2014 verileri, 81 puana ulaşan Samsung'un Apple'ı iki puan geçtiğini gösteriyor. İki puan önemli bir fark gibi görünmeyebilir, ancak Samsung'un geçen seneki puanı olan 76'dan 81'e sıçraması, kayda değer bir gelişme. Apple'ın gerilediği puanı sayısı ise geçen seneden bu yana ikiyi geçti.

İki firmanın puanlarını tam olarak neyin etkilediğini anlamak ise pek kolay değil. Ancak böyle bir yer değişikliğinin yaşanacağının işareti, iPhone 5S piyasaya sürülmeden önce, 2013 yılın ortasında tüketici memnuniyetinde Samsung'un Apple'ı geçmesiyle gelmişti.

Sayılardan çıkan anlam ise iPhone 6 ve 6 Plus satın alan Apple müşterilerinin bazılarının, ondan pek memnun olmadığı. Bunun yanında su geçirmez Samsung Galaxy S5, üstün kamerasıyla tüketicileri memnun etmiş olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Dünya'nın en saçma istatistiği. Apple Care birimi ile telefonda görüşün, sonra da Samsung'unki ile. Aradaki farkı göreceksiniz.

@02 Oca 2015 16:20 Kimin daha iyi olduğunu bilemem bu konuda ama saçma dediğiniz verilerin kaynağına bakarsanız resmen burda taraftarlık yaptığınızı göreceksiniz.

Bula bula bunu mu buldunuz, komiksin samsung. Samsung'un hiç de tüketici dostu olmadığını bir kez kullanan bilir, asla ürünün arkasında durmayan bir firma samsung

Alakasız ama

Evet ben de samsung kullanıyorum. s1 s2 s3 ve şuan s4 mini. Samsungun güncelleme vermemesinden şikayetçiyim. Samsung telefonları çok ağır, çok berbat bir arayüzü var rehberi açmaya çalışınca bile farkediliyor. Ben samsungdan memnun değilim.

Galaxy s1 s2 s3 ve s4mini ile seri yaptım ama samsungun berbat olduğunu anlamam için diğer marka android telefonları kullanmam gerekti. Uzun sürdü ama şimdi android almayı düşünenlere söylüyorum samsung almayın.

hiç inanmıyorum buna. ya bu anketler teknolojiyle alakası olmayan insanlara yapılıyor ya da fazla para veren kapıyor. samsung kullanıcıları bile gözünü açtı artık güncelleme vermiyor samsung bir daha almayacağım diyen çok kişi var...

Samsung ta kullandık Apple. Ben (Türkiye için konuşuyorum tabilki) Samsung kadar teknik hizmeti zayıf, beceriksiz ve ürünün arkasında durmayan firma görmedim. Bu istatistik Amerika için ve bir şey diyemeyiz elbette ama Türkiye'de Samsung 2 basamaklı başarıya bile ulaşamaz bence.

adamlarda nasıl lüks var 6yı denemiş beğenmemiş meaşallah

Sizin de bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor. Daha kısa zaman önce Apple 10 yıldır kimseye kaptırmıyor...bu alanda yenilmez falan gibilerden merak uyandırıp sonunda müşteri memnuniyeti konusunda 10 yıldır 1 numara diye. Şimdi de 2013 den belliydi falan başka bir haber başka bir sonuç. Pc başında olsam o haberi bulup linkini verirdim.

Hemen kötüleyin samsungu

Bn senelerdir samsung kullaniyorum ve menunnum garanti servisleri bile gemen hemen turkiyenin heryerinde var .

Türkiye'ye bakarak aldanmayın Türkiye'de hiçbir teknik servis çalışmıyor markaları rezil ediyorlar berbat destekleriyle

Ya Amerikalılar salak ya bizim insanımız tuhaf, tam anlam veremedim. Samsung gerçekten müşteri memnuniyeti sağlayabilen bir firma değil, Apple ise tam tersi. Üstelik bunu bir android kullanıcısı olarak ve Apple'dan hiç hoşlanmayan birisi olarak söylüyorum.

Ya Amerikalılar salak ya bizim insanımız tuhaf, tam anlam veremedim. Samsung gerçekten müşteri memnuniyeti sağlayabilen bir firma değil, Apple ise tam tersi. Üstelik bunu bir android kullanıcısı olarak ve Apple'dan hiç hoşlanmayan birisi olarak söylüyorum.

elmacılar ağlamış yine, neyse ben xperiamla mutluyum... siz kavganıza devam edin :))

istatistik ortada sallamayın

Zenfone la Asus 2015de 1. Olur

s4 ve s5 gerçekten iyi

Yine samsungu çekememişler;)))) bu sektörde işi bütün firmalar samsungdan öğrendi, ve hâlâ teknolojiyi samsung belirliyor. Demek tüketici memnuniyeti ndede apili geçmiş koskoca admin yalan rapormu verecek hemen isine gelmeyenler tarafli davraniyor diye admine de dokundurmuslar......

Samsung kullanıcı sayısı düşük olduğundan rölatif karşılaştırma sonucu Samsung adına değerler yüksek çıkıyor olabilir. Orta ve yüksek gelirdeki kesim Birleşik Devletler'de Apple ürünlerine eğilim gösterir çünkü.

Guncelleme vasat olabilir ama benim pil ve bilmem ne soketi bozulmustu hemen yaptilar

O kadar memnunuz ki her yaşa herkese bir model çıkartıyor !

eşedosta akrabaya sevdiklerinize android, düşmanlarınıza ve sevmediklerinize apple alın sinirden kafayı yesinler.

03 Oca 2015  10:06 düşükmü en çok satanlardan olmasin

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir