Samsung, Apple Watch'u tesadüfen icat etti!

Samsung'un yeni patent başvurusunda görünen Apple Watch, eminiz sizi de fazlasıyla şaşırtacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, Apple Watch'u tesadüfen icat etti!

Samsung, Apple'ın dört sene önce açtığı ve kazandığı milyar dolarlık patent davasının etkisinden kurtulmuşa benziyor. Firmanın Ocak'ta yaptığı bir patent başvurusunda Apple Watch'tan farksız görünen bir akıllı saat tasarımı yer alıyor.

Saatin düğmesi (Apple'ın "taç" olarak adlandırdığı düğme) ve arka yüzü, Apple Watch'takinden farksız olduğu gibi, kayışı bile Apple'ınkiyle aynı. Patent burada ilginç bir hal alıyor, çünkü asıl amacı "giyilebilir cihazlara yönelik" bir saat kayışını tarif etmek.

Patent, kayışın saatin gövdesine nasıl takıldığının detaylarından bahsediyor ancak tüm bunlar, Apple tarafından geçen sene zaten icat edilmişti. Kısacası saat kayışı konusunda "kime teşekkür edeceğimiz konusu", bir hayli karışmış durumda. Bakalım Apple, Samsung'un bu patenti hakkında nasıl bir yorum yapacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

"Apple'ın "taç" olarak adlandırdığı düğme" demişsiniz ama tüm kol saatlerinde o düğmenin adı İngilizcede "crown" olarak geçer. applewatch'u samsung bulmamıştır elbette ama tacı da apple bulmadı.

Sen de yorum yaz