Samsung, Çin'de ilk 5'te yok!

Samsung; Xiaomi ve Huawei gibi üreticilerin rekabeti karşısında boyun eğdi!

Samsung, Çin'de ilk 5'te yok!

Sosyal ağlara, uygulamalara, haberlere, medyaya, uygulamalara ve fazlasına artık dilediğimiz zaman, telefonumuzdan ulaşabiliyoruz. Akıllı telefon sevkiyatının 2015'te yüzde 10,1 büyüyerek çift haneli sayılara ulaştığını geçen hafta öğrenmiştik.

Samsung'un bu tür listelerin en başında oturmasına alışığız, ancak firma Çin'de özellikle Huawei ve Xiaomi'nin sıkı rekabeti karşısında boyun eğmiş görünüyor. Samsung'un adı, Çin'in en çok telefon sevk eden firmalarının ilk beşinde artık yok.

2015'in dördüncü çeyreğini gösteren veriler, Strategy Analytics'e ait. Listede Huawei, yüzde 15,2'lik pazar payıyla birinci sırada yer alırken ikinci sırada yüzde 14,8 ile Xiaomi bulunuyor. Apple, yüzde 13,1 ile üçüncü sırada güvenle dururken Vivo ve OPPO, yüzde 10,0 ve yüzde 9,2'lik pazar paylarıyla dördüncü ve beşinci sıralarda yer alıyorlar.

Samsung'un Çin'deki bu düşüşe nasıl bir karşılık vereceği merak konusu.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu da,demekki adamlar dünyaya dandik mal satıyorlar ama kendileri dandik mal kullanmıyor...

@02 Şubat 2016 11:42 Orjinal ürünler aldığın sürece Çin malı her zaman çok iyidir.

@02 Şubat 2016 11:42 Çok tatlı saçmalamışsın güzelim ama bütün markaları onlar üretiyor zaten.

@02 Şubat 2016 11:42 Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığını güdüyor adamlar. Yoksa çinliler gayet kaliteli ürünler üretip kullanıyorlar. Sen gidipte adi çin mallarını alıp getirip satarsan tabi haliyle önyargı oluşur.

Samsung bu kafayla devam ederse dünya genelide böyle olucak , Samsung artık bir farkındalık yaratamıyor bu yüzden hemen hemen aynı özelliklerde olan daha ucuz olan

Kökünden batsa n'olur. Eskiden Samsung'mu vardı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir