Samsung Galaxy S21'de MicroSD Kart Olacak mı; Olmayacak mı?

Telefonlarında bellek kartı desteği isteyenler, bu habere pek de sevinmeyecek: Samsung Galaxy S21'de microSD kart yuvası olmayacak iddiası ortalığı karıştırdı!

Galaxy S21'e bellek kartı şoku

Samsung Galaxy S21 artık tanıtılmak üzere. 14 Ocak'ta tüm özellikleri ile karşımıza çıkacak olan yeni amirale ilişkin son gelen sızıntı ise oldukça üzücü. Zira gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy S21'de microSD kart desteğine veda ediyor.

Samsung'un Galaxy S21'de microSD kart desteği vermeyeceğine ilişkin sızıntılar daha önce de ortaya çıkmıştı. Fakat bu gelen son sızıntı Roland Quandt'tan olunca, bu eksiklik neredeyse kesinlik kazandı diyebiliriz.

Aslında bu, Samsung'un bu konudaki ilk hamlesi değil. Şirket, 2015 yılında piyasaya sürdüğü amiral gemilerinde microSD karta yer vermemişti ve bunun sebebi olarak da, microSD kart ile kullanılacak bir ek depolama alanının telefonun performansını düşüreceğini öne sürmüştü. Anlaşılan Samsung, Galaxy S21'de de aynı kartı oynayacak. Ancak tabii ki net bir şey söylemek için henüz erken. Her zamanki gibi bu söylentiler doğru olabilir veya olmayabilir. Bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları