Samsung, Galaxy S6 ile "kablosuz" düşünüyor

Samsung, yeni amirali Galaxy S6'da bugüne dek görülmemiş bir kablosuz şarj desteği sunacak!

  • Ercan Uğurlu
Samsung, Galaxy S6 ile "kablosuz" düşünüyor

Samsung, kablosuz şarj konusunda şu ana kadar büyük çalışmalar yapmış bir firma. 2011 yılından bu yana bu işin içinde olan Koreli şirketin yeni cebi Galaxy S6 da elbette kablosuz şarj özelliğinden faydalanacak. Ancak Samsung, bu telefonla kullanıcılara bugüne kadar sunulan en gelişmiş kablosuz şarj deneyimini sunmaya hazırlanıyor.

Galaxy S6 nasıl olacak? İşte hakkında bildiğimiz her şey...

Kablouz şarj konusunda standartlaştırma çalışmalarını yürüten üç organizasyon bulunuyor. Bunlar Wireless Power Consortium (WPC), Power Matters Alliance (PMA) ve Alliance for Wireless Power (A4WP). Bunlar arasında WPC, Qi standardını desteklerken, diğer PMA ve A4WP ise kendi standartları üzerinde çalışıyorlar. Bu da demek oluyor ki, her cep telefonu üreticisi bu organizasyonlardan biriyle çalışması durumunda kablosuz şarj ağı daralıyor. Ancak buna karşılık Samsung, bu üç organizasyonla da çalışıyor. Bu da Galaxy S6'nın çok geniş  bir kablosuz şarj ağına sahip olacağının göstergesi. Kısacası Galaxy S6'nın, 3 standardı da sorunsuz olarak destekleyeceği konuşuluyor.

Her ne kadar ülkemizde yaygın olarak kullanılmasa da Dünya'da kablosuz şarj noktaları genişliyor. Bunlar arasında oteller ve hava alanlarının yanı sıra pek çok hizmet noktası da bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Çol.geç.şarj oluyor gerçek anlamda kablosuz olduktan sonra.hikaye

Çabuk tükenip geç şarj oluyor şu anlık kablo o kadar önemli değil.....

çöp samsung çöp

kablosuz şarj oluyor ya daha nasıl kablosuz olacak?

bu firmalar neden işlemciden, ramden çok batarya sorununu çözmezler tüketicinin önemi batarya ona teknoloji getirsen daha çok satarsın eminim çünkü insanlar bıktı elinde bir kabloyla cafe de priz aramaktan . . .

samsung s5 900f modelini alin kafelerde priz aramazsiniz:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play