Samsung Galaxy S9 Sahiplerini Üzecek Güncelleme Haberi

Samsung'un eski amiral gemisi telefonlarından biri olan Galaxy S9'a sahip olanlara kötü haber geldi. Galaxy S9, aylık güncelleme programından düştü.

  • Ercan Uğurlu
Samsung Galaxy S9 Artık 3 Ayda 1 Güncellenecek

Samsung, Şubat 2018 tarihinde Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerini Android 8 işletim sistemiyle piyasaya sürmüştü. Telefonlar, son 3 yılda 2 büyük Android işletim sistemi güncellemesine (Android 9 ve Android 10) kavuştu ve aylık güvenlik güncellemelerini de altı. Ancak artık vakit geldi. Bundan sonra Galaxy S9 serisi aylık güvenlik güncellemelerini almayacak.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, piyasaya çıkmasının üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmesinin ardından artık yavaş yavaş miladını dolduruyor. Her 2 telefon da bundan sonra aylık güvenlik güncellemeleri yerine 3 ayda bir güncelleme alacaklar.

2 telefonun da aldığı son aylık güvenlik güncellemesi Nisan 2021 oldu. Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus sahipleri bir sonraki güvenlik güncellemesini muhtemelen Temmuz veya Ağustos 2021 tarihinde alacaklar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Galaxy S20 de Şubat ayından beri almıyor. Exynos denen saçmalığı bize dayatıp önce Qualcom işlemcilere, 1 ay sonra Exynos işlemcilere güncelleme çıkarıyor.

Sen de yorum yaz