Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo tanıtıldı!

Samsung, Galaxy S5 öncesinde, ilk MWC 2014 bombalarını patlattı; Galaxy'yi attı, Tizen'i seçti!

Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo tanıtıldı!

Samsung'un akıllı saati Galaxy Gear'in piyasaya çıkmasının üzerinden henüz sadece birkaç ay geçti ancak firma şimdi akıllı saatinin ikinci jenerasyonunu tanıttı.

MWC 2014'te basının karşısına çıkan yeni akıllı saatlerin ismindeki Galaxy ekinin kalkması göze çarpan ilk değişikliklerden oldu. Artık ismi sadeleşen Gear 2 ve Gear 2 Neo saatlerinin Android yerine Tizen işletim sistemini kullanmaları ise en sansasyonel özellikleri.

Gear 2 Neo modeli 2 MP kamera ile geliyor. Daha büyük ebatlara sahip olan Neo'nun Samsung akıllı saatlerinin ana modeli olacağı anlaşılıyor.Boyutları daha büyük olsa da ağırlık olarak Gear 2'den hafif görünüyor. İki modelin karşılaştırması şöyle:  

Gear 2: 36.9 x 58.4x 10.0 mm, 68g,

Gear 2 Neo : 37.9 x 58.8 x 10.0mm, 55g

Saatlerin Tizen ile çalışması onların pil ömürlerinde çok büyük bir fark yaratmışa benziyor. Önceki model Galaxy Gear, Android ile 25 saat çalışabilirken, yeni modellerin Tizen OS ile 2-3 günlük çalışma süresi olduğu göze çarpıyor.

Ekran ve fazlası... Haberimizin ikinci sayfasında...

Ekran ve fazlası

Yeni Gear 2 akıllı saatlerin ekranında Super AMOLED opsiyonu dikkat çekiyor. 1.63 inç'lik ekranın çözünürlüğü ise 320x320 piksel. Bu da aslında ilk nesil akıllı telefonların çözünürlüğüne yakın bir değer. Ekranın altında ise Samsung'un alamet-i farikası olan köşeli Ana ekran tuşu bulunuyor. Böylece uygulamalardan ana ekrana dönüş son derece kolay gerçekleşiyor.

Gear 2 ve Neo'nun bir diğer önemli özelliği ise kalp ritmini ölçebilmeleri. Bu sayede spor yaparken son derece kullanışlı veriler oluşturabilen telefonun olası kalp krizlerini önlemede veya erken teşhisinde önemli bir rol oynayacağını söylemek yanlış olmaz. Kalp ritmi ölçümünün aynı zamanda Apple'ın beklenen akıllı saati iWatch'e karşı da rekabeti arttıracak bir hamle olduğu düşünülüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

işletim sistemi, batarya ömrüne bu kadar etki ediyor muymuş, inanılır gibi değil. hani üç dört saat fark eder anlarım, ama iki gün fark etmesi çok büyük bir fark. o zaman samsungun yeni telefonlarında tizen olması, şarj sorunu tamamen kalkar. süper olur.

@24 Şub 2014 14:08 yeni telefon tizen olursa şarj sorunu olmaz ama bir çok özellikten mahrum kalır.Ayrıca saatte kullanılan tizen'de muhtemelen saate özellişrilmiştir.Yani düşün saat ile telefonun yapabileceklerini.

Samsung yavaş yavaş android den elini ayağını çekicek.

Android güme gider böyle devam edilirse

android'i attı aslında ama siz cesaret edip de bunu başilığa koyamadınız.

s5 i ne zaman tanıtıcaklar

@24 Şub 2014 16:12 bu gece saat 22.00'da. (Türkiye saatiyle)

İphone dandik bataryalar ile bir günü çıkarıyordu. Androidli cihazlar ise 3200 mah lık gibi güçlü pillerle 1 günü çıkarıyordu. Bu da Androidin ne kadar güç tükettiğini gösteriyor. Tizenle 3 gün gider 3200 mahlık piller

samsung tizene geçtiğinde galaxy tab7 ile oyun oynayan androidci nesil ne yapacak tizen ".apk" çalıştıracak mı veya geliştiriciler tizene göre uygulama geliştirecek mi onlarca çin işi android tablet üreticileri tizen için para vermeyecek dolayısıyla rakam androidde fazla olacak samsungun uygulama için desteğe ihtiyacı var

akıllı saat için tizen yeter ama telefonda symbian bile tizenden daha iyi :p

Bazı arkadaşlar diyor tizenin eksikleri var ya annemde s3mini var girdim samsung apps,a her şey var eksik yoktu gibi pili rahatlatacak daha ne ama ios ve wp yi tahtından etmesidw beni tedirgin etmiyor değil android zaten sonu geldi büyük kayıp yaşadı umarım rekabet ortamı kızışır işte o zaman bize yeni özellikler gelir mesala çeşme wp ile ios 2 veya 4k çekime izin verebilir peynir ekmek gibi gider o zaman :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir