Samsung için Android'e veda zamanı!

Samsung, tam anlamıyla olmasa da, Android'e "güle güle" demenin eşiğinde...

  • Ertuğrul Süngü
Samsung için Android'e veda zamanı!

Giyilebilir teknoloji birçokları için revaçta ama teknoloji pazarına göre halen gelişmesi gereken bir ürün zinciri. Samsung, şu an için sektörün bir anlamda lideri konumunda ve ürettiği farklı akıllı saatler ile birçok kullanıcıya çoktan ulaştı bile.

Yine de aradığını tam anlamıyla bulamayan Samsung, sonunda radikal bir karar alarak, akıllı saatleri için Android işletim sistemini "sırtından bıçaklayarak", yine açık kaynak kodlu olan, Linux tabanlı kendi işletim sistemi Tizen'i seçti. Çoktan kullanıma açılan bu yeni güncelleme, Gear 2, Gear 2 Neo ve Gear Fit cihazlarını ve ilk modelleri de etkiliyor. Yani ilk üretilen Galaxy Gear'ların sahipleri de her türlü yenilikten nasibini alarak, bir anlamda Gear 2'nin tüm nimetlerinden yararlanabilecekler. Tizen güncellemesi ile birlikte cihazlar, uyuma süremizi, hareketlerimizi ölçen yeniliklere sahip olacaklar. 

Tizen 2.2.0 beraberinde stand music, özel kilitleme, yeni yazı karakteri boyutu ve modeli, saat yüzleri, duvar kağıtları ve tuş ayarlarına daha kolay ulaşım sağlayacak. Güncellemenin ön incelemesini yapan SamMobile ise Tizen güncellemesini yapacak tüm kullanıcıların bilgilerini Samsung Kies üzerinden yedeklemeleri yönünde uyardı. Zira yeni güncelleme sistem içerisindeki tüm bilgileri silerek, yeni işletim sistemini kuracak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

tizen ile satışları düşünce android'e döner nasıl olsa..

Ne biçim başlık koymuşsunuz! Samsung Gear için olduğunuda belirtseydinizya haberde. O kadar haber yapıyorsunuz hala prim peşindesiniz.!

oh be kurtulduk bu samsung'tan. android hep onun yüzünden kötüleniyor zaten. güle güle samsung inşallah batarsın.

@02 Haz 2014 13:23 Adamlar yılların firması bir kuru bedduaya mı gidecekler hülogg :D

1..tizen,in programları yokki..samsung tizen için program hazırladı mı? en az 200 bin tane olmalı. tizen,e ihtiyaç program olmayınca yine andoid programları mı kullanılacak.. Windows gibi.. 2..tizen güncellemesi bütün samsung telefonlarına mı ? eski telefonlarda notelerde bu güncellemelerden nasibini alacak mı? o zaman NOTE 4 TİZEN TABANLI MI ÇIKACAK demektir.?? programsız telefonlar çiçeksiz bahçeye benzer.. SAMSUNG ne yapmak istiyor..açıkla da millet bilsin.parça parça değil bütünüyle..SAMMOBİLE eskisi gibi yine milleti aldatıyor mu?

vazgeçemezler. bada ilk çıktığında da böyle yazılar okumuştuk. noldu sonucu? bada işletim sistemi 1 defa güncelleme aldıktan sonra tarihe gömüldü. toplam 1 yıl var olabildi bada. tizen de aynısının laciverdi.

SAMSUNG androidi bırakmıyor ama siz yalan haber yapmaya doyamadınız...

samsung androidden vazgeçemez suan bile wp telefonlar üretiyo para nerde samsung ordadır en az 5 10 yıl daha androidde kalır wp li tel çıkardıgı gibi tizenli cihazlarda cıkarıp piyasıyı yoklar baktı tutuyo o zaman tizene geçer yoksa o iş zor öle bi başlık atmıssınızki adnroide veda diye :D direk ilgimi çekti

tuvaletteyken de kilo hesaplarmı acaba demeden edemiyorum

Hahahahaaa üstteki yoruma koptum ya yapay zekada son nokta

Hahahahaaa üstteki yoruma koptum ya yapay zekada son nokta

Samsung galaxy mini ye ciksin wndroid programlaei desteklesinabinda goruntu yoksa alternatif room lara dewamm

@02 Haz 2014 16:42 ilk önce yazını düzelt ki ne dediğini anlayalım, sonra yorum yaparsın.

Galaxy gearda android kullansa ram mi yeter

@02 Haz 2014 17:29 galaxy gear zaten android kullanıyor kıt zekalı iSheep

samsung androidi terketsin be ortalıkta mis gibi lg'ye mi kalsın en ezeli düşmanı

LG için büyük fırsat. LG yakın gelecekte Apple ve Samsung'un arasından sıyrılabilir.

Samsung artık linux işletim sistemli telefonları kullanacak kendine ait uygulama mağazası yapacak .

Sen de yorum yaz