Samsung kendi "Turtle Glass"ını geliştiriyor!

Yeni ipuçlarına göre Samsung, Gorilla Glass'ı bir kenara bırakıp, kendi "Turtle Glass"ına geçebilir!

Samsung kendi "Turtle Glass"ını geliştiriyor!

 Samsung'un ekran departmanı geçtiğimiz günlerde Gorilla Glass'a alternatif olacak Turtle Glass adında yeni bir ekran için telif hakı başvurusunda bulundu.

Buradan Samsung'un Corning ile uzun yıllar süren birlikteliği bitiererek TV, saat ve diğer ürünlerinde artık Turtle Glass kullanmaya başlayabileceği sonucu çıkıyor. 

Son duyumlara göre Samsung, Turtle Glass'ı Galaxy S7'de kullanmayı planlıyor da olabilir. Bu başvurunun ilginç olan tarafı ise son zamanlarda çıkan katlanabilen ekran ve Project Valley gibi söylentilerle aynı zamana denk gelmiş olması. Proje tamamlandığında belki de çok özel, hem katlanabilen, hem de çok yüksek dayanıklığa sahip bir telefon karşımıza çıkacak. Katlanabilen yapıdaki telefon çok kolay çizilebileceğinden veya hasar görebileceğinden böyle bir düşünce, kulağa çok mantıklı geliyor.

Samsung, yüksek kaliteli ekranlar konusunda uzman, bu yüzden karşımıza sürpriz derecede iyi bir ekran çıkabilir. Her zaman olduğu gibi sonucu görmek için biraz bekleyeceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

şu uzmanlığını bide kasada gösterse...

@18 Eylül 2015 20:14 gösterdi ya s6 serisinde daha ne istiyorsun ?

@18 Eylül 2015 20:14 Zaten piyasanın en sağlam telefonlarını üretiyor zaten daha ne olsun

Helal adamlara . Donanim konusunda dunyanin en iyisiden biri ama Yazılım konusunda sıkıntıları olmasa bide keşke harika bi firma olacak bana göre.

@18 Eylül 2015 22:34 aynen arada çok nadir lag olmasa kesinlikle en iyi

Kaplumbağa kadar sağlam :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir