Samsung MicroLED TV'ler Bu Yıl Geliyor

Samsung bu yılın ikinci yarısında MicroLED televizyonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

  • Ali Ruhi Öztürk
Samsung MicroLED TV'ler Bu Yıl Geliyor

Samsung 2018 birinci çeyrek gelirlerini açıkladı ve görünüşe bakılırsa marka tüm beklentileri geçerek yarı iletken piyasasında inanılmaz bir performans göstermiş durumda. Buna rağmen, esnek OLED ekranlara olan talebin düşmesi ve rakiplerin LCD üretimini arttırması nedeniyle Samsung ekran girişimi alanında geride kaldı.

Samsung'un televizyon piyasasında yıldan yıla kazandığı büyüme de yavaşlamış durumda, ancak Samsung yılın ikinci çeyreğinde gelen televizyonların bu durumu değiştireceğine inanıyor. İlginç diğer bir bilgi ise H2 Outlook dokümanında bulunan kazanç özetinde MicroLED TV'lerden bahsediliyor: "Ultra büyük boyutlu QLED TV'ler (75" ve üstü) ve 8K TV'ler gibi ürünler için premium ürün serilerini genişleteceğiz; Mikro LED TV'ler gibi yenilikçi ürünleri piyasaya sunarak premium pazardaki liderliği güçlendireceğiz."

Bu açıklama da MişcroLED TV'lerin yılın ikinci yarısında geleceğini büyük ölçüde doğruluyor. Ocak ayında gerçekleşen CES 2018 sırasında Samsung dünyadaki ilk MicroLED TV'si olan The Wall'ı tanıtmıştı. 146-inç modüler televizyonun fiyatı ve ne zaman, hangi bölgelerde piyasaya sürüleceği açıklanmamıştı. Eğer şirket kazanç özetindeki planını takip ederse MicroLED TV'leri bu yıl görebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

samsung daha siyah rengi bile beceremezken micro led biraz saçma olmuş

@28 Nisan 2018 11:33 ne sacma bi yorum. oled ekranın olayı zaten siyahı siyah beyazı beyaz vermesidir. dunyada samsungun urettiği ekranların kalitesinde ekran yok. lutfen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play