Samsung, Opera Max'i Hayata Döndürdü!

Samsung, satın aldığı Opera Max'i yeni bir isimle hayata döndürdü!

Samsung, Opera Max'i Hayata Döndürdü!

Opera'nın bir süre önce Play Store'dan kaldırılan tasarruflu mobil web tarayıcısı Opera Max, Samsung tarafından satın alınarak hayata döndürüldü.

"Samsung Max" adıyla diriltilen uygulama, daha önce olduğu gibi aktarılan verileri sıkıştırıp, veriden tasarruf etmenizi sağlıyor. Kötü haber ise uygulamanın tüm telefonlara değil, sadece Samsung marka telefonlara sunulması. Firma, uygulamayı Arjantin, Brezilya, Endonezya, Meksika, Nijerya, Güney Afrika, Tayland ve Vietnam gibi gelişmekte olan pazarlarda ön-yüklü olarak sunmayı planlıyor.

Bu tür web tarayıcıları, sadece güvenli olmayan bağlantıları (http) kendi üzerinde sıkıştırarak tasarruf sağlıyorlar. Güvenli HTTPS bağlantısını kullanan web sitelerinin giderek arttığı şu günlerde veri sıkıştırma, muhtemelen eskisi kadar ciddi bir tasarruf sağlamıyor. Yine de internetin tamamı https'ye geçmiş değil ve birçok kullanıcı, sıkıştırmanın faydasını görebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Firefox ve Opera mobil platformlarda da harika bir iş çıkardılar. Özellikle Opera Mini dahili ad blocker'ı ve veri tasarrufu özelliği ile bir adım önde ama en iyi render Firefox'ta. Ben de Chrome'da dahil üç tarayıcı da yüklü. Aynı zamanda Opera VPN'de yüklü...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost