Samsung TV'lerde gizemli reklam!

Samsung'un akıllı televizyonları sadece bizi dinlemiyor; aynı zamanda "araya reklam da alıyor!"

  • Cem Şancı
Samsung TV'lerde gizemli reklam!

Samsung'un akıllı TV'lerini kullanan bazı kullanıcılar, televizyon üzerinden seyrettikleri özel, kendi videolarında, Pepsi reklamı görüntülendiğini rapor ederek şikayette bulundular.

Önce, Plex medya sunucu üzerinden Samsung TV'lere gönderilen kişisel videolarda ortaya çıkan Pepsi reklamlarının, video oynadığı sırada videoyu durdurup ortaya çıktığı ve ekranda bir süre sessizce kaldıktan sonra tekrar videoya dönmenin mümkün olduğu şikayetleri internette göründü. Ardından Avustralya'da Foxtel servisine abone olan kullanıcıların da Samsung TV üzerindeki Foxtel uygulaması üzerinden kişisel videolarını seyrederken aynı Pepsi reklamlarını gördükleri ortaya çıktı. Foxtel şirketi ise bu reklamla bir ilgileri olmadığını ancak söz konusu reklam uygulamasının kabul edilemez olduğunu ve Samsung'la konuyu görüşeceklerini açıkladılar.

Öyle görünüyor ki, Samsung reklam geliri elde etmek için insanların kendi telefonları, kameraları ile çektikleri videoları seyrederken reklam göstermeye karar verdi ve doğal olarak, kullanıcılarından tepki görmeye başladı. Eğer televizyonları müşterilerine ücretsiz dağıtıp sonra reklam gösterme yoluna gitse kimsenin şikayeti olmazdı ama şu anki durumda uygulama, pek de mantıklı görünmüyor.

Samsung, geçtiğimiz gün de, televizyonların yanında özel konuşmalar yapmamamız gerektiği konusunda ilginç bir uyarı yayınlamıştı. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Aklınız varsa zaten bu firmanın cihazlarını evinize sokmazsınız ha yoksa bilemiycem

Reklam o bayansa kabul.

Kadının reklamını mı televizyonun reklamını mı yapıyor belli değil :D

Son 4 senedir aldığım hiçbir Samsung ürününden, hizmetinden memnun kalmadım. Biri hariç hepsi en az bir kez servis ihtiyacı doğurdu. Üstelik bir yazıcım hata yaptı da, kendi ürünündeki özellikleri inkar eden teknik servisleri ile karşılaştım. Sorunu çözmek bir yana durumu daha beter ettiler, 3. parti firmalardan destek alarak çözebildik sıkıntıyı. Nasıl saçma, ne gerizekalıca bir iştir bu çözemedim. Şimdi de böyle saçma sapan reklam işlerine girişmiş bu firma. Bu markanın ürünülerini ne evime, ne şirketime sokarım, ne de birilerine tavsiye ederim.

@13 Şub 2015 17:34 yalanın batsın...

Lg alın rahat edin abi bulaşmayın samsung'a

Google gibi bu sansung

Samsung bu Smart TV nedeniyle itibarini fena halde sarsmaya basladi. Once kamera ve ses goruntulerinin samsunga yollanmasi simdide bu. Samsungtan beklenmedik bir tavir ve cok ciddi bir sorun.

reklamda yeni bir boyuta geçmiş samsug artık tv reklamları arasına da reklam koyar :p

çip bu önerine destek veriyorum:"Eğer televizyonları müşterilerine ücretsiz dağıtıp sonra reklam gösterme yoluna gitse kimsenin şikayeti olmazdı". Şu da aynı değil mi, tonlarca paket parası ödediğimiz mobil operatörler (hepsi yapıyor!!) konumumuza göre reklam sms i göndertiyorlar. veya digiturl ligtv veya sinema paketi için para veriyorsak niye bize reklam seyrettiriyorlar. Bunun ile ilgili birileri mücadele edecekse ben varım ve kesinlikle kimseyi yarıyolda bırakmam

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play