Samsung'un Tizen OS'u geliyor!

23 Şubat'ta Galaxy S5'in tanıtılmasını bekleyenler... Çok farklı bir şeyle karşılaşmaya hazır olun!

Tizen OS nihayet geliyor mu?

Samsung'un MWC 2014 sırasında, 23 Şubat 2014'de Barselona'daki basın lansmanında, Galaxy S5 telefonunu tanıtacağı düşünülüyordu. Ancak yeni bir söylenti, Samsung'un 23 Şubat'ta yeni Galaxy telefonunu değil, çok daha "bomba" bir ürünü tanıtacağını söylüyor.

Buna göre Samsung, uzun zamandır üzerinde çalıştığı, Android ve iOS'a rakip olacak yeni işletim sistemi Tizen OS'u tanıtacak.

Tizen, birkaç yıl önce Intel'in ve Nokia'nın da dahil olduğu bir ortaklıkla MeeGo ismiyle geliştirilen mobil işletim sisteminin varisi. Nokia'nın Windows Phone sistemine dönmesiyle Intel MeeGo'yu Samsung ile beraber geliştirmey devam etti. Linux tabanlı MeeGo'nun mirası şimdi Samsung'a kaldı ve. Samsung da MeeGo'yu yeniden yorumlayarak, kendi akıllı cihazlarında kullanılacak yepyeni bir işletim sistemi olan Tizen OS'u yarattı. Ancak bugüne kadar TizenOS'u kullanan bir cep telefonu yaratmamıştı.

Barselona'daki büyük sürprizin ise akıllı telefonlarla çalışan Tizen OS olacağı söyleniyor. Bakalım bu söylenti doğru çıkacak mı ve Samsung'un yeni işletim sistemi Android ve iOS'a kafa tutabilecek mi?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

cok iyi olur android de cok cop doluyor windowsa donmustu android bence pekte iyi yazilmamis bir isletim sistemi android

Halihazırda samsungun elinde olan Bada işletim sistemi zaten çok stabil ve hızlıydı.Eğer Samsung Androide sımsıkı sarılıp o güzel işletim sistemini terketmeseydi,şimdi başka firmalarla ortak android alternatifi bir sistem arayışına girmezdi ve Bada uygulama marketinde de binlerce uygulama vardı şu anda.. android ve ios alternatifi sistemler olması kullanıcı açısından gayet güzel ama keşke harcanan bu emekler Bada gibi boşa gitmese...syg.

Tutabilir ama yolu var daha hele çıksın bakacaz

Yani windowsphonun çok gerisinde rakip olamayacak diyorsunuz....??

Piyasada yeterince linux tabanlı cihaz var. Ayrica linux'ta korsan uygulama sikintisi yuzunden gelistiriciler pek yanasmiyor acikcasi buna en guzel ornek androidin iosa gore cok daha fazla kullanicisi olmasina ragmen marketteios a tam anlamiyla yetisememesi verilebilir.

samsung beceremez ki .

Sayın editör htc ona android güncelleme si geldi nerede haber.

tabikide hayır , bada'yı unutmayın.

yani kısaca fiyaskoya hazır olalım....

Ne gerek var şimdi farklı bir platforma...

IOS gibi stabil ve donanımı en iyi şekilde kullanırsa Samsung çok büyük bir adım atar.

sonu badaya benzemesin bu işin

Su logoyu degistirsen baskada bir sey istemem herhalde alaaddinin cini gibi o ne oyle

intel varya belki bişeler olur

Bada fiyaskosundan sonra asla temelsiz bi sisteme geçmem

Samsung artik efsane sonu nokia ayni gibi olur essek samsung

Samsung android bitti sira nokia android geldi essek samsung

Samsung android gitti htc ayfon rakibi kaldi essekkkk samsung

:)))). ......

Kafa tutabilir ne demek? Ne sanıyorsunuz siz ıpını? :)))) Samsung mobil cihaz piyasasindan en buyuk pay alan sirket; cunku iyi urun uretiyor kabul edin artik...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir