Samsung'dan Özel Bir Exynos daha: Exynos i T200

Samsung, amiral gemisi ceplerine güç veren kendi özel Exynos işlemci serisine, şimdi çok özel bir model daha ekliyor!

Samsung'dan Nesnelerin İnterneti'ne Exynos gücü!

Samsung, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için Wi-Fi temelli bir çözümün, yeni bir Exynos işlemcinin toplu üretimine başladı. Exynos i T200, düşük enerjili bir 28nm teknolojisi ile üretiliyor ve iki yüksek performanslı MCU çekirdeğine sahip.

IoT için tasarlanan çoğu diğer çipin aksine, i T200'ün 802.11b/g/n tekli bant Wi-Fi için entegre bir ana bant modeli ve RF alıcı-vericileri var. Bunun da anlamı ek bileşenlere ihtiyaç duymadan hızlı ve güvenli bir kablosuz bağlantı kurabilmesi.

i T200'ün gücünü aldığı parçalara yakından bakınca işler daha ilginç hale geliyor. Perdenin arkasında, yüksek performans için Cortex R4 ve Cortex-M0+ olmak üzere iki MCU çekirdeği görüyoruz. Bunlar bağımsız işlem yeteneğine de sahip.

Açık şekilde, eğer bir IoT ağı düzenliyorsanız, ekipmanınızın güvende olmasını istersiniz. i T200 bu konuda da arkanızda. Çip, diğer detaylara ek olarak "Security Sub-System" denen bir güvenlik özelliğine sahip. Bu, veri şifreleme için eşsiz bir anahtar üretiyor.

Samsung Electronics'de Sistem LSI Pazarlama Yardımcı Başkanı Ben Hur, Exynos i T200'ün IoT piyasasının ihtiyaç duyduğu performans ve güvenliği sunduğunu söylüyor.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost