Samsung'un Android 15 tabanlı One UI 7'sinin performans testleri sızdı

Samsung 3 Ekim'de yeni ürünlerini Kaliforniya'da tanıtacağını duyurdu ama merak beklenen yeni Samsung Galaxy arayüzü One UI 7'nin performans testleri şimdiden medyaya sızdı bile.

Samsung'un Android 15 tabanlı One UI 7'sinin performans testleri sızdı

Samsung'un yeni Geliştirici Konferansı'nın tarihi, kısa süre önce açıklandı ve dikkatler 3 Ekim'de Kaliforniya, San Jose şehir merkezindeki San Jose McEnery Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Samsung SDC 2024 etkinliğine çevrildi.

Samsung'un yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacağı bu etkinlikte aynı zamanda Android 15 tabanlı One UI 7 güncellemesinin de tanıtılması bekleniyor. İşletim sistemi içinde ayrı bir işletim sistemi gibi çalışan One UI ara yüzündeki yenilikler, elbette Samsung telefonlarının da imajını belirleyecek.

Ancak tüm bunların öncesinde şirketin Samsung Galaxy S24 için Android 15 tabanlı One UI 7 güncellemesini dahili olarak test etmeye başladığı bir X kullanıcısı tarafından fark edildi ve test sonuçları da yine aynı hesapta açıklandı.

X'teki ifşaya göre, Galaxy S24 serisi için One UI 7 gelişimsel beta ürün yazılımı S92xBXXU3BXG2 yapısıyla tanımlandı.

Sosyal medya kullanıcısı ayrıca Galaxy S24 Plus'ın Android 15 tabanlı One UI 7 arayüzünü çalıştırdığını gösteren bazı ekran görüntülerini de paylaştı.

Performans Ekime doğru artar mı?

Bu ekran görüntülerine göre, Samsung Galaxy S24+'in One UI 7 ile performansı, tek çekirdekte 2.114 puan ve çok çekirdekle çalışırken 6.616 puan aldı.

Elbette ekime kadar hala zaman var ve yazılım üzerinde iyileştirilmeler yapılmaya devam edeceği için One UI 7 arayüz yazılımının Ekim ayındaki testlerde daha da yüksek test sonuçları vermesini beklemek yanlış olmayacak.

Öte yandan, tüm Samsung cihazları Android 15 tabanlı One UI 7 güncellemesini almaya uygun olmayacak. Dahası, One UI 7 beta kanalını ziyaret etmeye hazır olduğunda, Samsung Galaxy S24 serisi Ağustos ayında One UI 7 beta güncellemesini alan ilk cihaz olacak.

Samsung'un One UI 7 güncellemesiyle birden fazla yeni Galaxy AI özelliğini ortaya çıkaracağına dair söylentiler var. Ayrıca Samsung'un One UI 7 güncellemesiyle dikey olarak kayan bir uygulama çekmecesi sunabileceği ve yatay olarak kayan uygulama çekmecesinden vazgeçebileceği de tahmin ediliyor. Yeni ara yüzü görmeyi merakla bekliyoruz.