Samsung'un yeni SSD'leri çok iddialı!

Samsung'un tanıttığı yeni SSD'ler, özellikle ultrabook'lar için yeni bir dönemin kapısını açabilir!

Samsung'un yeni SSD'leri çok iddialı!

Samsung, yeni nesil süper-ince Ultrabook'larda kullanılabilecek iki yeni SSD'ni tanıttı. Firmanın 2.5 inç 3-bit 850 Evo SSD'leri mSATA ve M.2 SATA sürümleri halinde sunulmakta. Başka bir deyiş ile bu ürünler, Apple'ın yeni MacBook'unun inceliğindeki ürünlere sığacak kadar ince.

Samsung'un özel 3D V-NAND teknolojisi temel alınarak geliştirilen ürünler, 32 katman belleği birbiri üstüne yerleştirerek, aynı küçük alana daha fazla bellek sığdırabilmekte. Bunun anlamı da, Samsung'un, normalde Ultrabook'larda görmeye alıştığımız hafıza boyutlarının daha üstünde bir hafızaya sahip SSD'ler üretebilecek olması.

Şu and 120GB, 250GB, 500GB ve 1TB boyut seçenekleri ile sunulan Samsung'un mSATA ve SATA SSD'leri, 540Mbps'ye ulaşan okuma hızı ve 520Mbps'ye ulaşan yazma hızına sahipler. Her iki sürücü de TurboWrite teknolojisine sahip. Yani 500GB ve 1TB kapasiteye sahip olan SSD'ler 88K IOPS'a ulaşabilen rastgele yazma hızı ve 97K IOPS'a ulaşan rastgele okuma hızı sunabiliyor.

M.2 sürümü ise PCI-e bağlantısına sahip ve 500GB, 250GB ve 120GB kapasiteleri ile sunuluyor. 540Mbps'ye ulaşan okuma hızı ve 500Mbps'ye ulaşan yazma hızı, dikkat çeken özellikler arasında...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Samsung bu gidişle uçuyo

Samsung donanim firmasi zaten

diger yavaş ssd ler ucuzlar belkide bizde alırız

program yazılımı yapıyorsan internet sayfası açmayı planlyorsan solid disk siz olmaz sistemin stabil olarak solid diskli çalışması gerekir eski diskleri kullanırsan hem kullanıcıyı canından bezdir hem kendinide OCZ 960GB RevoDrive 350 Serisi PCIe SSD 140,000 IOPS var ama laptop için değil samsung 850 evosu laptopa uyumlu ama iops u düşük

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost