Sen misin GPS'e güvenen!

Bu 3 kişi navigasyon cihazına çok güvendiler, bakın sonunda kendilerini nerede buldular?

Sen misin GPS'e güvenen!

Navigasyon cihazınıza her zaman güvenmemenizde fayda var; zira Avustralya'daki 3 Japon turistin başına gelenler, "yok artık" dedirtecek cinsten...

3 Japon, Avustralya'da Kuzey Stradbroke Adası'na gitmek için kolları sıvıyor ve altlarındaki arabayla birlikte GPS'in yönergesinde yollarını bulmaya çalışıyorlar. Ancak GPS cihazı turistleri yanlış yönlendirince kendilerini Moreton Körfezi'nin sularında buluyorlar...

21 yaşındaki Yuzu Noda isimli turist, olayın ardından yaptığı açıklamada GPS cihazına güvendiklerini ve körfezden geçebileceklerini sandıklarını dile getiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

adamlar da haklı.kendi ülkelerinde böyle birşey olmamıştır ondan güvenmişlerdir başka ülkeye geçince kaza olmuş

Akıl var mantık var ama bazıları kullanamıyormuş demek ki :)

Bu nasıl tesadüftür!! Daha 24 saat olmadı, bende Ankara'dan Balıkesir'e giderken GPS beni Yalova'daki bir köye götürdü şaşırdım sonra köyde birine sordum bu yol dağa çıkıyor dedi inanamadım. Eğer birine sormasaydım belki de gece gece dağın tepesinde mahsur kalacaktım.

Hoboken'dan New York'a geçerken Holland Tunnel'dan geçip, geri dönüp tekrar Hoboken'a dönmemize sebep olmuştu GPS :)) tekrar geçip iki kere geçiş ücreti ödemiştik. Navigasyon cihazına her zaman güvenmemekte fayda var.

Ben de pamukkaleye navigasyon cihazıyla gitmeye kalktığımda kendimi toprak köy yolunda bulmuştum ama bunlar da iyice safmış arabayla körfezden geçebileceklerini sanmışlar.

ya bi de japonları yere göğe sığdıramazlar :)

teknolojinin bittiği yer

Kılavuzu GPS olanın ayağı çamurdan kurtulmaz.

navigasyon yok derdin yok ohhhh!!!

en kestirme yol bildiğin yoldur

birde kullanmayı bileceksin. navigasyona girilen bazı ilçe, mahalle isimleri başka şehirlerde de olma olasılığı var dikkat etmedin mi konya yerine kenya ya gidersin :)

GPS ya da Navigasyon kullanacaksan aranacak yerin birtakım özelliklerini de bileceksin mecburen, örneğin hangi ülke hangi bölge veya hangi kıta vs vs..hatta ve hatta şöyle söyliyim ne demek istediğim daha iyi anlaşılır; google haritaları açın ve arama kutusuna sadece ''St. George Church, England'' yazın ve ara diyin...İngiltere'de kaç tane aynı isimli kilise var gözlerinize inanamazsınız :D hatta daha da abartın; aynı kelimelerin sonuna bir de ''Dorchester'' ekleyin alanı daraltmak için ve yine şaşırın sonuçları görünce :D ya da hiç o kadar uzağa gitmeye gerek yok ya, Türkiye'de ''Kurşunlu'' arayın bakın kaç tane çıkıyor, ya da Edremit :D

Adamların gözü de kör herhalde direk körfeze dalmışlar :D

Bahsedilenler dışında, haritalar güncel mi, güncel ise GPS programı haritayı düzgün kullanabiliyor mu bakacaksın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir