Sony, 4K Kayıt Isınma Sorununu Çözmüş Gibi Görünüyor

Yeni Xperia telefonların 4K kayıt sırasında ısınma sorunu ortadan kalkmış gibi görünüyor.

  • Ali Ruhi Öztürk
Sony, 4K Kayıt Isınma Sorununu Çözmüş Gibi Görünüyor

Sony Xperia telefonlar ile yapılan en son 4K kayıt testleri sonucunda, şirketin ultra yüksek çözünürlüklü kayıt sorunlarını çözmüş olabileceği düşünülüyor. Phone Battles adlı YouTube kanalı tarafından yapılan yeni testte sekiz Sony Xperia telefon 4K kayıt yarışına tabi tutuluyor.

Xperia Z3v, Z3+ ve Z5 gibi nispeten daha eski Sony telefonlar 11'inci dakikada yorgun düşerken, daha yeni cihazlar bir saate kadar kayıt yapmaya devam ediyor. Geçen ay piyasya sürülen, Sony'nin en yeni telefonu Xperia XZ Premium ise hiç durmadan sürekli kayıt edebiliyor gibi görünüyor.

4K HEAT TEST! Sony Xperia XZ Premium vs XZs vs XZ vs Z5P vs Z5 vs M5 vs Z3+ vs Z3v4K HEAT TEST! Sony Xperia XZ Premium vs XZs vs XZ vs Z5P vs Z5 vs M5 vs Z3+ vs Z3v
4K HEAT TEST! Sony Xperia XZ Premium vs XZs vs XZ vs Z5P (Z5 Premium) vs Z5 vs M5 vs Z3+ vs Z3v. How long does it take the 4K camera to overheat?


Gördüğünüz gibi, daha yeni Sony telefonlar 4K kayıt performansında daha iyi sonuç veriyor. Çoğu kullanıcı 10 dakikadan kısa kayıtlardan memnun olacak olsa da, hayranların daha yeni telefonlarda daha uzun kayıtlar yapabileceklerini bilmeleri oldukça önemli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

1 saatlik 4K kayıt oldukça iyi bir netice. Diğer taraftan şunu da tavsiye ederim: Fps konusunda kullanıcıya daha fazla seçenek sunulmalıdır...

Sony once servis sorununu vozsun

Z5 pirimiyum aldim 3 ay sonra arza yapti garantiye girmedi

Z5 var bende videonun ortasında kesiyor 4K yı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play