Sony, Bir Hayli Zor Günler Geçiriyor!

Japon devi, birçok alandaki ürün ve hizmetlerinde yaşadığı kayıpların ardından zor günler geçiriyor!

  • Cenk Atlı
Sony, Bir Hayli Zor Günler Geçiriyor!

Japon teknoloji devi Sony, son zamanlarda finansal açıdan biraz zor günler geçiriyor. Kar beklentilerinde önemli bir kesintiye giden ve batarya birimini de devre dışı bırakan Sony, yılın ikinci çeyreğine dair finansal sonuçları açıkladı. Söz konusu veriler firmanın birçok alanda önemli zorluklarla yüzleştiğine işaret ediyor.

Elde edilen gelirde yüzde 10.8'lik bir düşüş yaşayan firmanın toplam geliri 1.69 trilyon yen (16.19 milyar dolar) olarak açıklandı. Bununla birlikte kar oranlarında da yüzde 86'lık bir düşüşle birlikte 4.8 milyar yen (46 milyon dolar) gibi bir rakam ortaya çıktı.

Sony'nin oyun birimi de PlayStation 4'teki fiyat indirimi ve PS3 yazılım satışları nedeniyle bir zarara uğradı. Firma telefon birimindeki kayıpları olabildiğince engellemeye çalışsa da, çeşitli orta segment telefonları kaldırmasının ardından bu alanda da yüzde 40 oranında bir gelir düşüşü yaşadı. Firmanın elde ettiği genel kar oranındaki düşüşte ayrıca yonga ve bileşen birimindeki kayıpların da pay sahibi olduğu belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

normal 1500 tl veriyon ps4 alıyon bitmiyorki oyunlarına ayrı para sürekli para harcatıyor pcnin tadını veremiyorki pcde steam var indirimdi keydi vs halledebiliyon ps4 öyle bi şansın yok korsan olayına girişirsen yakalanınca büyük sıkıntı çıkıyor.

Zamanin da sony diyince vay be diyip evime baska marka almak istemiyorum derdim. Simdi ayni ya da daha üst kalite de ki ürünlerinin baska firmalar tarafindan daha uygun fiyata alabilme opsiyonu var. Sony fiyat konusunda hic taviz vermiyor. En basitinden yeni cikacak alpha 6500 Sistem Kemarasinin sadece kasasi 1700€ ya satisa sunulacak. Televizyonda da ayni hikaye, ses sisteminde de...

Aynı yada daha üst kalitedeki ürünleri ucuza satan yok,Sony kalitesi halen yüksek. Sağlamlık konusunda halen bir adım öndeler.Ancak pazarlama sıkıntıları var. Bayi ve servis ağı çok zayıf.Kalitesi ve fiyatı bence normal.

Sony'nin ürünlerinde sorun yok, sorun stratejilerinde...

Sony TV de üstüne yok.Umarım kısa sürede düzelir.

zarar etmemiş ki. Siz neye göre zor günler geçirdiğini söylüyorsunuz merak ettim doğrusu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play