Sony'den kötü haber geldi!

Xperia telefonları ile beğeni kazansa da, Sony cephesinden beklenen kötü haber geldi!

  • Levent Öztürk
Sony'den kötü haber geldi!

Japonya'dan Nikkei Business Daily'nin söylediğine göre Sony, tekrar kar elde edebilmek adına mobil bölümünden 1.000 kişi ile daha yolunu ayıracak. Gazetenin söylediğine göre bu işten çıkarmalar, temel olarak Sony'nin Avrupa ve Çin operasyonlarını etkileyecek. Kararın, 4 Şubat tarihinde, çeyrek raporu açıklanırken, yeniden yapılanmanın bir parçası olarak açıklanması bekleniyor. Ancak bu bilgi için bir kaynak belirtilmiş değil.

Sony, birkaç yıldır oldukça çalkantılı bir pozisyonda bulunmaktaydı. Akıllı telefon alanındaki toparlanma çabaları, 2012 yılında Ericsson'un Sony Ericsson'daki payının satın alınması ile başladı. Sony, o sıralarda da benzer bir 1.000 kişilik işten çıkarmaya imza atmıştı.

Nikkei'nin söylediğine göre, 2014'ün son üç ayı içerisinde, Çin'deki sert rekabet ortamı içerisinde Sony'nin zararda olduğu görülmekteydi. Firmanın, 2015 yılı içerisinde de zararda olması bekleniyor ancak gazetenin söylediğine göre Sony, 2016 yılında karlı haline geri dönmeyi planlıyor.

Sony'nin telefonları gayet iyi eleştiriler almış olsalar da, sahip oldukları yüksek fiyatlar yüzünden popülerlikleri pek artamadı. Ayrıca Sony'nin ABD pazarında sağlam bir dağıtım hattına sahip olmaması da firmanın işini zorlaştırıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Sony'nin telefonları Android'in yüzakıdır, Google hariç başka hiçbir firma bu denli kararlı ve hatasız Android telefon üretemediler. Samsung'un telefonları ise Android'in yüzkarasıdır.

@29 Oca 2015 11:19 Kardeş git samsung kullan öyle gel

@29 Oca 2015 11:19 doğuru söyledin kardaş

samsung fanboyu konuştu beyler dağılın

@29 Oca 2015 11:19 Hadi lan ordan Sony telefonum var ics güncellemesi gelmişti 2-3 sene önce diğer tüm markalar başarıyla güncelledi fakat sony bildiğin içine etti. Azcık araştır görürsün. Sony ics faciasını.

z3 ü almadan önce bu haberler çıksaydı ya almazdık :D

Pahali xperia muadilleri daha ucuz.

Ortada garip bir durum var sony ürettiği telefonları diğer markalardan daha yüksek fiyata satmadığı halde insanların kafasında sony pahalıdır imajı var, diğer bir gariplikte sony mobile forumlarına kadar giden binlerce tuhaf sorun başlığı var örneğin xz3c satın alındıktan 2 gün sonra ekranın yada arka camın kendiliğinden kırıldığına dair yüzlerce yorum var bende meraktan gittim xz3c aldım 2 aydır kullanıyorum ama gerçek öyle değil gibi. işlerin bu aşamaya gelmesinin diğer bir nedenide sony i oyun dışına itmek isteyen telefon üreticilerinin troll atakları da oldukça etkili olmuş gibi görünüyor.

@badwizard sony tek düşmanı var oda bayileri, byük mazalar olmasa sony alamıyacaz , saolsun bayiler tutura bildiğine fiyat çekiyo budurum samsung bayilerindede var.

Sony iyi ama pahalı ve insanlar nedense almıyor

@29 Oca 2015 15:39 pahalı diyon nedense diyon 1.sebebi söylemişsin 2. si ise çok hatalı bir üretim planı izledi 6 ay cıya çıktı ismi. z1 alan z2 alan resmen enayi gibi hissetti kendisini.daha da zor olr işte toparlamak 1000 er kişi gidiyor ama durumu kurtaracak hamleler değil ,anı kurtaracak hareketler. sony nin işi zor ,balık yan gidiyor.

song giderse kaliteli telefon piyasası ölür.

Yapma be gittik z2 aldık simdi de batıyon mu? :'( boyle olacağını bilseydim semsıng'ı kullanmaya devam ederdim. Kalitesiz felan ama en az 150 yıl batmaz bu Sem amca.

sony kalıtelı telefon mu yapıyor guldurmeyın benı teknolojı bıle baska markaların ideolojılerını çalarak yapıyor ben sony marka en az 4 tane telefon aldım yazılım batarya sorunu malzeme kalıtesıde tartısılırdı sonyı arkasından öpecek sıze 5 mılyar markane ısdıosanız sayarım sony nekı japon mu bana son 35 yıldır japonya uretımlı tek bır sony urunu gösterın ne ısdıosanız alıyım sözzz

@30 Oca 2015 19:27 samsung çalışanı olduğun belli

@30 Oca 2015 19:27 yanlış konuya yazmış sın : sony yerine apple yazacaktın sanırım karıştırmışsın.

amerıkan köpeği sony ssuana kadar gelmesı bıle kabahat batsın batmazsa

@30 Oca 2015 19:34 ödediğin apple olmasın sakın.

@31 Ocak 2015 00:30 Sony Japon ne Amerikası?

SONY'NİN PS-4 YETER SONY DEMEK KALİTE GERİSİ YALAN

Z3 iyi mesela. Ama 2199 a düşen note 4 almak daha mantıklı. Samsungun bi tek note ları iyi çünkü.

Sony'nin batma ihtimali çok düşük. Ama Mobil bölümününden vazgeçerse dandik Samsunglara kalacağız. Sadece ona üzülüyorum.

Sony şahsen kalite bir markadır ve şu ana kadar kullandığım ürünlerinde kaliteden ödün vermemiştir. Şu anda xperia z3 kullanıyorum gayet memnunum.Kalite performans hizmet hepsi üst safhalarda. Samsung gibi arayüzü kasan ve plastikten telefonlarına para vermektense sony almayı tercih ederim.Bu arada apple da hoşuma gidiyor fakat sony nin kamerası ve yanında getirdiği bir çok özellik ile sony i tercih etmiş bulunmaktayım.Sony nin batacağını düşünmüyorum.Daha çok mobil alanına ara verip ilerleyen zamanlarda tekrardan piyasaya çıkabilirmiş gibime geliyor.

Sony bitmiştir son raundunu oynuyor.çağın gerisinde kalmistir.admin saygilar yorumumu sil oldumu:-)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play