Sony Pictures'a hack şoku!

Yakasını bir türlü hacker'lardan kurtaramayan Japon devi, bir kez daha hack'lendi!

Sony Pictures hack'lendi!

PSN'in yaşadığı büyük saldırıların ardından, şimdi de Sony'nin film bölümü Sony Pictures, dün gece yaşadığı hacker saldırısı nedeniyle çok zor saatler geçiriyor. Kendisini #GOP adıyla tanıtan bir grup, firmanın IT sistemlerini ele geçirmeyi ve stüdyonun neredeyse tüm bilgisayarlarını çökertmeyi başardı.

Hacker'ların ilk olarak Sony'nin sunucusunu, kısa bir süre sonrada sistemlerini ele geçirdiği söyleniyor. Grup, hassas bilgilerin Pazartesi günü (dün) herkese açık olarak yayınlanacağına dair bir görseli de arkasında bırakmış bulunuyor. Grubun Sony'den ne istediği ise bilinmiyor. Sony, olanların ardından Sony Pictures çalışanlarını eve göndererek onlara sunucuları ve yerel Wi-Fi'ı kullanmamaları konusunda tembihledi.

Saldırganların verdiği tarih ve saat geçmesine rağmen hiçbir şey olmaması, bundan sonra da olmayacağı anlamına gelmiyor. Sony'nin hassas bilgileri veya henüz tamamlamadığı filmleri internete sızarsa, sızıntının kaynağının bu saldırı olduğunu tahmin etmek zor olmayacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yandı gönlüm, yandı gönlüm!

Konuya girmeden sony nin hacklendigini tahmin ettim. Serefsizler ps3 umu son oynayisimda bu hacklere denk gelmiştim. Bunlar yüzünden networke giremedim.

Microzort hackliyodur bence.

hack şokuna uğraması tamamen kendi suçu. bu kadar kaliteli ürünleriyle bir de kullanıcılar boş oturup hacklemeyecekti. playstation , xperia z gibi telefonları çıkaran bir firmadan bahsediyoruz çok doğal. kendi suçu kaliteli ürün çıkarmıyacaksın hack istmiyorsan.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir