Sony-Sharp el ele LCD TV üretiminde!

İki ünlü yatırımcı güçlerini birleştirerek LCD piyasasında neler yapmayı planlıyor? Cevaplar burada.

  • Yaşar Tuna Zorlu
Sony-Sharp el ele LCD TV üretiminde!
Sony ve Sharp LCD TV piyasasında el ele!...

Sony geçen sene yaptığı bir açıklamasında %34'lük gibi bir riski göze alarak batı Japonya'da Sharp ile ortaklaşa, yaklaşık 4 milyon dolar harcayarak yeni bir LCD panel fabrikası üreteceğini açıklamıştı.

İki firma bu piyasada rekabeti bir yana bırakıp güçlerini birleştirerek ekonomik olumsuzluklar yaşanan günlerden başarı ile çıkmayı hedefliyor.

Bu iki firma ortak iştirak sayesinde piyasaya LCD TV sağlayarak pazar paylarını yükseltmek istiyorlar. Bu ortaklıkta Sony LCD TV'lerin üretiminden sorumlu ve Sharp'da mali destek sağlıyor olacak.

Sharp'tan yapılan açıklamaya göre Japonya'ın batı şehirlerinden biri olan Sakai'de, Ekim ayında yeni bir fabrika sayesinde piyasanın ihtiyacı olan yeni TV'ler üretilecek.

Ayrıca bu fabrikanın en dikkat çeken yanlarından birisi de 10. nesil elektronik üretim sahalarından biri olması. Yani bunun anlamı her yeni üretim ile birlikte üretim maliyetleri de azalıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Benim bildigim Sony ile Sharp asla rakip olmadilar aksine daha onceden de Sony bir cok urununde Sharp panellerini kullandi ornek PSP ler . Yalniz fabrika uretmek ne onu anlamadim birde 4 milyon dolar cok kucuk bir rakam gibi geldi bu 4 milyar dolar olmasin.

sony ne eylerse güzel eyler.....

Lcd nin modası geçiyor demedi demeyin şimdi yeni moda led tvler Daha canlı daha gerçekçi bir görüntü için+ Realtek firması igib televizyona 20 ye yakın ses profili koyarlarsa (Equlaizer degil )+Equalizer alan çok olur

modası geçmez lcd lerin daha dogru dürüz kimsenin evinde lcd yok

70 ekran tüplü kullanıyorlar hala bütçe meselesi

SONY yeter gerisi boş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir