Sony son PSP dedikodularını yalanlamıyor...

Dedikodular çıkıyor fakat bu sefer yalanlanmıyor: İşte Sony'nin yeni PSP planları...

  • Halil Mollaoğlu
Sony UMD'siz PSP dedikodularını reddetmiyor
PSP 2: Fanların tasarım önerisi.

Birkaç günden beri Sony'nın yeni PlayStation Portable'ı ile ilgili dedikodular interneti kasıp kavuruyor. İşin ilginç yanı: İddialara göre yeni mini konsol UMD sürücüsü olmadan çalışabilecek. Sony'nin halkla ilişkiler şefi ise bu dedikoduyu yalanlamak istemedi.

Oyun üreticisi Acclaim'den David Perry iki gün önce yaptığı bir röportajda Sony'nin yeni bir PSP üzerinde çalıştığını iddia ederek herkesi şaşırttı. İddiasına göre yeni modelin kendine has bir sürücüsü olmayacak, bilakis oyunlar direkt internet veya PC aracılığıyla cihaza yüklenecek. Bu saf dijital dağıtım sayesinde PlayStation Portable yükselişte olan ve mini konsol pozisyonuna geçen iPhone ile arayı kapatabilir.

Sony'nin halkla ilişkiler şefi John Koller bir röportajda söylentileri yalanlayamayacağını söyleyerek dedikoduları daha da körüklemiş oldu. Aynı zamanda "dijital bileşenlerin" Sony için önemli bir rol oynadığının da altını çizdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

iPhone'un grafik işlemcisi gerçekten PSP'ninki kadar güçlü mü ???

Benim aklımda da Sony'e UMD konusunda yazmak vardı bir ara. Bence de yeni PSP'de UMD gibi saçma sapan ve cihazda aşırı yer işhal ederek ağırlığını da arttıran mekanik bir aksam bulunmamalı. Flash hafıza kartları gibi ucuz, düşük enerji tüketen ve taşıması kolay bir yöntem varken hala mekanik bir sistem kullanmak ahmaklık. Bu sayede hem cihazın batarya ömrü uzar hem de daha estetik ve hafif hale gelir.

hayır psp ninki kadar güçlü değil

alakası yok psp daha üstündür grafikişlemcisi olarak sonuca o bir oyun konsolu ve PSP Deki UMD olayı cok can sıkıcı bence onun yeri harici flash ada sabt disk olması lazım şöyle 20 -30 gb günümüz teknolojisinde bu cihaza bunu yerleşirmek bukadarda zor olmamalı :))

TaG nAMe: W3rK

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play