Sony, Sonunda Xperia'nın Tasarımını Değiştirecek

Sony, sonunda Xperia akıllı telefonlarını yeniden tasarlamayı düşünüyor!

  • Ercan Uğurlu
Sony, sonunda Xperia'nın tasarımını değiştirecek

Xperia akıllı telefon ailesinde çok uzun zamandan beri aynı tasarım dilini kullanan Sony, sonunda bizlerin ve fanlarının sesini duymuş olsa gerek, tasarım üzerine düşünmeye başlamış. Her yeni Xperia modeli incelememizde dile getirdiğimiz, yıllardır ufak tefek revizeler dışında değişmeyen OmniBalance tasarımı, Indian Express'e konuşan Sony Hindistan Genel Müdürü Kenichiro Hibi'ye göre, değişecek. Hibi, yeni modellerde baştan aşağı değişmiş bir tasarım çizgisi bekleyebileceğimizi müjdeliyor.

Kenichiro Hibi, her ne kadar yeni Xperia'larda nasıl bir tasarım olacağına ilişkin pek bir bilgi vermese de, son dönemde üreticilerin çerçevesiz tasarımlar ve 18:9 en-boy oranlarına çektiği ekranlarla  tüketicilerin ilgisini yakaladığını söylüyor. Buna ilaveden Sony de, bir sonraki amiral gemisinde gerekli hamleleri atacakmış.

Açıkçası Sony'nin bu tasarım hamlesini çok daha önce yapması gerekiyordu. Neyse ki, ısrarından vazgeçtiğini görmek güzel. Bir sonraki Sony Xperia amiralini heyecanla beklemeye başlayabiliriz. Bu da Şubat 2018'de düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nden önce olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

gidipte köşeli çerçevesiz bir model yaparsa şaşırmam.

tabii değiştirsinler. tek farkllı tasarım sony vardı, artık o da diğer yüzlerce model gibi güya ergonomik, el sabunu tipli modellere benzer herhalde.

Hafıza olayı berbat beş kuruş etmez

Yahu Samsung, Iphone gibi yuvarlak hatlı yumurta şeklinde telefonların neresi estetik oluyor anlamıyorum! Keskin köşeli telefonları en yaygın olarak üreten tek üretici Sony. Fark yaratan en önemli özelliklerinden biri de buydu zaten.. Sırf keskin köşeli diye Casper Via V9 alan bir tüketiciyim ben!

Sony mi ? tamamen çerçevesiz ekranlı bi telefon yapsa dönüp bakmam bile Sony gibi lanet bi cihaz yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost