Sony, The Interview gösterimini iptal etti!

Sony, işi fiziksel tehdide kadar götüren hacker'ların isteğine; "şimdilik" boyun eğdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony, The Interview gösterimini iptal etti!

Sony Pictures, Hacker'ların terorist saldırı tehdidinin ardından tartışmalı komedi filmi "The Interview"u 25 Aralıkta yayınlamaktan vazgeçti.

Sony'nin film bölümü Sony Pictures, yaptığı açıklamada çalışanlarına, müşterilerine ve işlerine yönelik tahmin edilmeyen bir saldırının kurbanı olduğunu, sinemaların çoğunun filmi göstermeme kararı alması üzerine 25 Aralık için planlanlanan gösterimi iptal ettiğini söyledi. Filmde iki sıradışı gazeteciyi canlandıran James Franco ve Seth Rogen, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile röportaj yapmadan önce ABD'nin CIA birimi tarafından onu öldürmekle görevlendiriliyor. Hacker'ların Sony'yi bir süredir rahatsız etmesinin arkasında da filmin bu konusu yatıyor.

Filmin gösterime girmesine bir hafta kala iptal edilmesi, sinemalar için alışılmadık bir durum. Sony, filmin daha sonra gösterime girip girmeyeceğiyle ilgili sorulara şimdilik cevap vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Hz.Peygamber`i canladıran sözde film için birçok olaylar çıkmış ama geri adım atan olmamıştı. Bu İslam dünyasının ne kadar kopuk ve başarısız olduğunun göstergesi. Bir damla K.Kore bu işte galip gelmiştir.

Sony istemeden torrente düşürsün filmi, salonlardan daha fazla kişiye ulaştırsın... Hackerlara da ders olur..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play