Sony'nin Walkman'i tekrar piyasada!

Sony, Walkman'i bir kez daha diriltti! Ama bu kez çok farklı bir biçimde ve çok pahalıya...

  • Cem Şancı
Sony Walkman bu kez 1200 dolar

Sony'nin 80'lere damga vuran efsanevi müzik çaları Walkman, bu kez karşımıza yüksek çözünürlüklü bir medya oynatıcısı olarak çıkıyor. Sony'nin CES 2015'te tanıttığı Walkman NW-ZX2, çok yüksek kaliteli bir ekrana sahip ve fiyatı ise ikinci el bir otomobil fiyatı kadar, 1200 dolar.

128 GB dahili depolama kapasitesine sahip cihazın yüksek kaliteli ekranının enerji ihtiyacını karşılamak için yüksek kapasiteli bir pili de bulunuyor. Böylece çok uzun süre şarj etmeden ses ve video oynatabilen cihaz, mobil olarak müzik dinlemeyi, film seyretmeyi sevenlerin dikkatini çeker mi, şimdilik belli değil, zira artık kullanıcılar cep telefonlarının dışında yanlarında ikinci bir medya oynatıcı taşımaya sıcak bakmıyorlar. Ürüne olan ilgiyi 2015 içinde yakından görme şansı bulacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

1200 dolarında biraz zor satar.

Telefon özelliği de koysalar tam olurmuş. Yurtdışı fiyatı 1200 $. Yuh artık Lebron James.

Sony kullanıcısı olarak güzel bir urun olduğunu düşünüyorum ama çok pahalı ve akilli telefonlar yaninda biraz gereksiz kalıyor.

@06 Oca 2015 20:15 bunun neresi güzel

bu ekranın altındaki bosluk ne arkadaki çıkıntı ne fiyat ne fiyatıyla elite bi urun olmus ama parası olanda almaz bunu

Naptın sen yeğen yav o fiyat ne oyle

Tutarsa helalinden sonye chips alcam Lan one akıllı telefon karşısında çöp Fiyat bakımından çöp Hurdayi toplamak çöp O fiyata z1alirim

Parası alan da almaz ki bunu çok gereksiz bir cihaz olmuş bu.

cok pahlı cok kalın

''Fiyatı ise ikinci el bir otomobil fiyatı kadar, 1200 dolar'' Hangi marka bu otomobil?

Gider çok iyi bi akıllı telefon alırım daha iyi ve aklı olan bunu almaz çok pahalı

Sırf ismi Walkman diye bile alınır. Ancak şöyle bir hizmeti olmalı: Hi-Fi'cilerin bir takıntısını giderecek online bir hizmeti olmalı. Mesela dinlediğim bir parçanın orijinal ilk sürümünü ve ilk albümün tümünü orijinal plak kapağı ile birlikte, eksiksiz gelmeli. Yeniden yorumlanmış hallerinden arındırılmış, "Best of" albümleriyle karmakarışık halle gelmeden önceki ilk durumu, ansiklopedik bilgiyle birlikte gelmeli. Ve o albümü indirip saklamalısın. Yoksa her yerde müzik var. Ben böyle bir hizmeti 2000$'a bile alırım. 1969 yılında kaydedilmiş bir albümü 2003 yılında yeniden yapılmışını bulabiliyorsunuz mesela....Sadece müzik çalan online bir cihaz yapılıyorsa böyle hizmetleri de vermeli. Gerçek bir müzik arşivi kütüphanesi olmalı.

Sonra Sony niye zarar ediyor...

çöp bir cihaz daha çıkarmış sony tebrikler...

içerisinde sony'nin kendi imalatı dac (digital to analog converter) ve d-sınıfı (class d) amfisi bulunan (s-master hx) ve parçaları pcb'sinden, kapasitörüne, özel pilinden saat osilatörüne kadar özenle seçilen bir alet, öncülü sony zx1'in elden geçirilmiş ve geliştirilmiş hali. desteklediği müzik formatları da dandik mp3'ün yanında, çoğunlukla flac, wav veya dsd gibi kayıpsız olan formatlar. ve sony zx2 kayıpsız müzik dosyalarında en gerçekçi performansı vermek üzere tasarlanmış bir alet

kör cahillerin bilmediği hayatında sahip olamadığı 24 bit ve flac desteğini dsdt yi barındıran lüks bir ses oynatıcı mp3 çalar değil. içerisindeki ses ileten amfi dahi altın kaplama sertleştirilmiş bakırdır. o kadar zavallı cahiller girip kendini teknoloji simsarı ilan ediyor ya ülkenin bu halde olmasına hiç şaşırmamak gerek. okuma yazma bilmekten başka bildiğiniz bir şey yok ne yazık ki. sizin için değil bu alet zaten telefonunu satsan alamazsın ağlaman yersiz.

Sen de yorum yaz