Sony Xperia Z3, Lollipop'a haftaya kavuşuyor

Eğer Sony'nin bu Xperia'sına sahipseniz, beklediğiniz Android 5.0 müjdesi geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony Xperia Z3, Lollipop'a haftaya kavuşuyor

Sony'nin piyasadaki en son amiral gemisi olan Xperia Z3, beklediği Android 5.0 Lollipop güncellemesine önümüzdeki hafta kavuşuyor.

Sony Mobile Indonesia ve Sony Mobile France'ın raporlarına göre Xperia Z3, kilit ekranı uyarıları ve uygulamaları SD karta yükleyebilme gibi yenilikler sunan Android 5.0 güncellemesini önümüzdeki hafta alacak. İki Sony sitesi de güncellemenin Material Design arayüz dilini Sony Xperia Z3'e taşıyacağını söylüyor. Sony, telefonlarında kendi özel arayüzlerini kullandığı için, Z3'ün arayüzünde Material Design öğelerini görmeyi bekleyebiliriz.

Xperia Z3'e benzerlik taşıyan Xperia Z3 Compact'ın ne zaman güncelleneceği konusunda ise herhangi bir bilgi yok. Ancak Z3 Compact'ın güncelleme için çok fazla bekleyeceğini sanmıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ne olursa olsun öncelik hızın ilk günkü gibi korunmasıdır hala aldığımızdan 2, 3 ay sonra telefon veya tablet çöpe dönüyorsa android 9 çıksada nafile.

Z3 Z2 ve Z3C aynı anda update alacak

bu iyi haber işte.fakat sony nin güncelleme mantığı yanlış . asus gibii uygulamaları ggogle play üstünden güncellemeli.

Biz nexus a 5.1 i yukledik. Yazık size. Hala bekliyor musunuz? :))

telefonla havuzdaydık kardeş haberimiz yoktu :))) keşke sadece tek artısı su geçirmezliği olsaydıda üzülseydik senin gibi :)))

@12 Mar 2015 19:05 her çıkan betaya isim veriyorlar sizi de kobay olarak kullanıyorlar kapiş. en stabil versiyonları sony editliyor.

güncelleme konusunda herkes sony e laf atar ama en stabil çalışan telefonların başında gelir...en yeni sürümü kurmak telefonun iyi çalışacağı anlamına gelmez...insanlar PC ile karıştırıyor bazen android i...

Xperia z2 ne zaman güncelleme alacak acaba

bence z2 yede aynı anda verirler güncellemeyi

Z2ye yokmu

Z2 de alır aynı anda inşallah

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play