Sony Xperia Z4 çok yakınımızda olabilir!

Sony'nin sıradaki canavar cebi Xperia Z4'ün ne zaman tanıtılacağı ve piyasaya sürüleceği netleşiyor!

Sony Xperia Z4 çok yakınımızda olabilir!

Xperia Z3'ün satışa sunulmasının üzerinden sadece birkaç ay geçtiği doğru, ancak Sony'nin amiral gemisi telefonları hızla piyasaya sürdüğünü biliyoruz. Xperia Z3, Z2'nin piyasaya sürülmesinden sadece 6 ay sonra ortaya çıkmıştı.

Sony'nin Tüketici Elektronikleri Fuarı'nda (CES 2015) etkinliği yapacağı tarih ve saat bile belli. Buna göre etkinlik, 5 Ocak 2015'te Türkiye saatiyle 15:00'da yapılacak ve muhtemelen Xperia Z4 resmi olarak tanıtılacak. Ve yine üzerinde, Sony'nin Nisan ayında piyasaya süreceği, dün resmi olarak tanıttığı yeni Exmor RS IMX230 sensörü olması kuvvetle muhtemel.

Buradan çıkan sonuçsa şu: Sony, bir sonraki amiral gemisi telefonunu 2015 başında tanıtacak ve Nisan ayında da piyasaya sürecek.

IMX230 sensör, Xperia Z3'teki gibi 21 megapiksellik çözünürlüğe sahip. Ancak birkaç yeni işlevi de var. Sony'ye göre sensör, akıllı telefonlar için geliştirilen, hızla hareket eden nesneleri algılayabilen ilk CMOS imaj sensörü. Sensör, High Dynamic Range (HDR), 4K video desteğine de sahip ve daha taşınabilir bir yapıyla geliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Sony abartti artik.

Z4 hazır zaten sd805 işlemci ile gelecek ama şimdilik tutuyor sony z3 biraz satsın sonra z4 ü piyasaya sürecek.

Bu kadar erken amiral gemisi çıkartıyorsa bir önceki ucuzlamalı ki en azından farklı bütçelere iyi telefon verebilsin ve eski amiraller de satabilsin. Yoksa Z3 ile Z4 arasında 200 TL fark varsa neden gidip Z3 alayım ki...

64-bit olmalı.

sony alma pişmanlıktır

Sistem özemlikleri iyi. Kaliteli bir ürün. Favorim.

o değil de z5 çıkıyormuş duydunuz mu?

diger üüretiçiler kamerayı sony den alıyorlar ama kaliteleri sonye göre cok cok daha iyi sony nasıl oluyorsa donanımı başkasına verdigi halde kendisi yapamıyor onların yaptını.

Keşke Z3 yerine Z2 plus falan yapsalardı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir