Sony, XVS-9000'i Tanıtıyor. İşte Özellikleri

Sony, XVS serisi teklifini güçlendiren, öncü canlı prodüksiyon anahtarlayıcısı XVS-9000'i tanıtıyor.

Sony, XVS-9000'i tanıtıyor. İşte özellikleri

Sony, bugün Yüksek Dinamik Aralıklı (HDR) içeriğin yükselişinde gelişmiş 4K ve HD prodüksiyonların taleplerini karşılamak için tasarlanmış, yeni canlı prodüksiyon anahtarlayıcısı XVS-9000'i duyurdu.

XVS-9000, hem IP (SMPTE ST 2110) hem de 4K 12G-SDI için son arayüzlerin yanı sıra büyük spor ve eğlence etkinliklerine yönelik hibrit sistemli, 80 ve 40 adede kadar 4K girişi ve 160 ve 80 adede kadar HD girişi[1] sunuyor.

Sony, IP canlı prodüksiyon sistemiyle verimli ve esnek iş akışları sunmaya devam ediyor. IP üzerinden SMPTE ST 2110 ortam aktarımı ve AMWA NMOS Cihaz Bulma gibi iki temel sektör standardını desteklemek için IP Canlı ile birlikte çalışabilirliğini güçlendirdi. Bugün uygulanmaya hazır, tamamen birlikte çalışabilir çözümler sunmaya olan bağlılığı Sony'nin stratejisinin temel parçalarından birini oluşturuyor. Sony, artık müşterilerine daha fazla seçenek sunmak için yeni 12G-SDI arayüzleri de sunacak.

XVS-9000, geliştirilmiş sinyal işleme teknolojisine sahip daha geniş kapasiteli bir işlemci içeriyor ve canlı 4K video kaynakları kullanıldığında esneklik ve çalışabilirlik sunuyor. Ayrıca OLED ekranlı, modüler tasarımlı ICP-X7000 Paneli ile çalışma da dahil, güncel XVS serisinde beğenilen işlevselliği ve çalışabilirliği de koruyor.

Yeni geliştirilmiş dört adede kadar 4K/HD DME kart tek bir XVS-9000 anahtarlayıcıya yerleştirilerek çeşitli video efektleriyle 4K canlı prodüksiyon için maksimum 4 adet 4K 3D DME kanalı yapılandırılabiliyor.

Yeni 4K/HD DME kartlar tüm XVS serisi ile uyumlu, güncel XVS-8000 de 2 adet 4K DME kanalı yapılandırılabiliyor.

XVS-9000, XVS Serisinden aldığı mirasla, kullanıcıların giriş/çıkışlar ve miks efekti gibi, tek bir işleme biriminin kaynaklarını birden çok program prodüksiyonuna aynı anda dağıtabileceği kaynak paylaşım işlevine sahip olacak. Adeta birden çok anahtarlayıcıya sahip olunması gibi, prodüksiyon planına göre ölçeklenebilir ve esnek bir sistem yapılandırması sağlıyor ve hepsi tek bir anahtarlayıcı ile işletiliyor.

Sony Avrupa Medya Çözümleri Avrupa Ürün Yönetimi Başkanı Norbert Paquet şu yorumu yaptı: "Dünya genelinde 4K prodüksiyon ihtiyacı artıyor. Müşterilerimizin ilgi çekici içeriklerle marka ve hedef kitle yaratmasını sağlama taahhüdümüze bağlıyız; XVS-9000 de son arayüz seçenekleriyle 4K prodüksiyon ve IP canlı iletim ihtiyaçlarını karşılamak için güçlü çözüm portföyümüze katılacak."

XVS-9000'in Ekim 2018'den itibaren satışa sunulması planlanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play