Sony'den parmak ısırtan PS Plus rakamları!

Sony, PS4 ve Vita oyuncularının online oynaması için gerekli olan PlayStation Plus servisinin geldiği son noktayı işte böyle açıkladı!

  • Levent Öztürk
Sony'den parmak ısırtan PS Plus rakamları!

PlayStation Plus, Sony tarafından ilk olarak PS3 döneminde tanıtılmıştı ve bedava oyunların yanı sıra indirimler de sunmaktaydı. Ancak PS4 ile beraber bu hizmet, online oynayabilmek için gerekli bir hale geldi. PlayStation Plus'ın artık gerekli olması ile beraber de üye tabanı büyümeye devam etti.

Sony'nin Sony IR Day 2016'daki Game & Network Services bölümü sunumu sırasında Sony Interactive Entertainment başkanı Andrew House, 2015 yılı finansal incelemesi ve 2016 yılı için hedefler hakkında bir konuşma yaptı. Bu konuşma sırasında, PS4'ün artık 40 milyon ünite satışını geçtiği söylenirken, PlayStation Plus için de çeşitli tartışmalar yapıldı.

PlayStation Plus, yılda 49.99 dolar bedele sahip olan bir hizmet ve PS4 sahiplerinin internet üzerinden oyun oynamalarına imkan tanımakta. Ayrıca hizmetin üyeleri, PS4, PS3 ve PS Vita için özel indirimler, aylık Instant Game Collection aracılığı ile bedava oyunlar ve Powers gibi TV serisi içeriklerine ulaşabiliyorlar.

House'un sunumuna göre, 2015 finansal yılı sonunda 20.8 milyon PS Plus üyesi bulunmaktaydı ve her geçen yıl bu sayı artıyor. Gerçekten de, önümüzdeki yıl daha fazla kişinin PS4 konsolu alması ile birlikte sayının artması, kimse için sürpriz olmamalı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Artık oyun konsolu devri bitti. En iyi oyun konsolları ps2 nes ve xbox 360.Taşınabilir olarak psp ve gameboy. Direcxt 12 de oyunlar gayet iyi fps veriyor ve grafikleri çok iyi. Hem pc de online oynamak için oyuna sahip olman yeterli. Steam indirimi ve origin deki sınırlı zaman bedava oyunlar ile pc de oyun çok iyi. Birde bazı xbox oyunları w10 a geldi ve xbox koluyla oynanabiliyor. Steam OS ise yolun başında. Az fps veriyor ve az oyun var. Microsoft steam os a rakip işletim sistemi yapabilir....

@02 Temmuz 2016 02:41 Konsol devri bitti diyorsun ancak PS4'ün uncharted 4 gibi bir oyunu açabilmesi bile konsolların ölmediğinin göstegesidir! PC'de bile uncharted 4'den iyi grafiği olan oyun yok.

@02 Temmuz 2016 02:41 pc, odanın içine tıkılıp tek başına oyun oynayanların, asosyal bir oyun kültürüdür. Oyun konsolu ise daha sosyal bir oyun kültürüdür sen oynarken başkaları izler yorum yapar sohbetin içinde kalırsın hatta beğenirse oda oyuna katılır sen ölünce ben oynayımı yoktur bir boss için birlikte uğraşıp birlikte eğlenirsin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost