Sony'nin telefonları bırakma niyeti yok!

Sony, telefon işinden vazgeçecek mi? Cevap, Japon devinin son hamlesinde gizli!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony'nin telefonları bırakma niyeti yok!
Reuters

Sony, ekonomik anlamda gelir kaybı yaşamaya devam etmesine rağmen, Tayland'da yeni bir cep telefonu fabrikası açmaya yönelik planlarını duyurdu.

Sony'nin bu uzun vadeli hamlesi, firmanın telefon piyasasından çekilmeye yönelik bir harekette bulunma ihtimalini oldukça düşürüyor. Bunun yanında Sony'nin tarihine baktığımızda firmanın yeni bir üretim merkezi açmasının nadir bir olay olduğunu görüyoruz.

Sony, telefon üretimine ilk olarak 1990'ların başında Sony markası altında başlamıştı. Firmanın uluslararası olarak satışa sunduğu ilk telefon, 1994'te çıkan Sony CM-R111 idi. Telefon, çevrilerek açılan bir mikrofona sahip olduğu için kapaklı telefonların bir öncüsü olarak kabul edilmişti. Zamanının iPhone'u olarak değerlendirilebilecek CM-R111, taşınabilir tasarımı ve modaya uygun stiliyle ödüller almıştı.

Sony CM-R11

Sony, telefon üretimini 1993 ile 1995 arasında tamamen Çin'de gerçekleştirdi. Firma, 1995'te Pekine yakın bir yerde konumlanan ve 3 Çinli yerel üreticiden oluşan bir ortaklığa katıldı. Firmanın en büyük başarısı ise son 10 yılın ortalarında, Telefonaktiebolaget LM Ericsson ortaklığıyla gelmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sony hep birseyleri eksik birakmasa iyi telefon yapiyor aslinda.

Yahu siz telefon yapmayın Sony almak pismanliktir keşke almasaydim

piyasada işe yarar ender cihazları üreten firmalardansın aman ha.. bizi dönüştürülmüş pet şişelere mahkum etme sony!

beter olsunlar! market gücünü kullanarak dreamcast`leri mağazadan toplatarak rakibinin satışını engellemesi rezaletini. müzik dosyalarında kopya koruması bahannesiyle milletin bilgisayarını incelemek için özel bırakılmış açık skandalını. psp vita`nın satışlarının baltalamasına sebep olan memory card açgözlülüğünü unutmadık. sony`nin ceo`su değişti ama sony gene aynı sony aynı tas aynı hamam. sony`nin sevdiğim yanı benimde var ancak o kafayı değiştirmediği sürece zarar açıklamaya devam edecekler

@24 Ekim 2015 22:03 bütün üreticiler için yazıyorum 300usd ye üretip 3000tl ye satıyorken kimse telefon sektörünü bırakmaz.

amoled ekrana ne zaman geçiyor asıl onu söylesinlr.

@24 Ekim 2015 23:16 samsungun renk tonlarını doğru vereneyen amoled ekranını ne yapacaksanız ekranda ledlerin zamanla ölmeside cabası.

22:03 arkadasimiz olayi ozetlemis....

Z3 telefon satın almak gafletine düştüm. Başta temalarındaki dalgalanmalar hoşuma da gitti. Ancak zaman içerisinde düz renklerle işim olunca fark ettim ki ekranın kendisi zaten dalga dalga. Bu arada telefonumu düşürdüm ve ekranı çatladı, bir gün içerisinde de çatlak ilerledi ve kullanılamaz hale geldi. Sony koskocaman firma olduğundan benim gibi böceklere ilgi göstermezmiş, ben de dışarda yaptırdım, şimdi ekran yine dalga dalga ve NFC de çalışmıyor, kılıfını da kullanamıyorum:)

Wirlessta onarmış sony xperia z3 yüklemeleri hızlı bir biçimde gerçekleştiyor güncelleme sonrasında göstermeye başladı lg g4 te harita wireless ta kitleniyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play