Spartan'dan Internet Explorer kısayolu!

Windows 10'un internete sızan 10051 numaralı yapısında yeni bir Spartan işlevi keşfedildi!

  • Zeynel A. Öztürk
Spartan'dan Internet Explorer kısayolu!
(Ekran görüntüsü: Neowin.net)

Hafta sonu internete sızan 10051 yapısı, Spartan'a ve işletim sistemine bazı yeni işlevler getirmekteydi. Yeni yapılan bir keşif, bu yapıdaki Spartan'ın bağlantıları Internet Explorer'la açmanıza izin verdiğini gösterdi.

Spartan'ın içerisinden bağlantıları IE ile açabilmek başta pratik bir işlev gibi görünüyor, ancak web'in geleceğini temsil edeceği söylenen bir yazılımda böyle bir işlevin sunulması biraz garip. İşlev muhtemelen eski sayfaları açmakta zorlanan kurumsal kullanıcıları hedef alacak ve her şey yolunda giderse son kullanıcılar tarafından hiç kullanılmayacak.

Spartan'da bağlantıları IE ile açmak için sağ üstteki Settings simgesine tıklamanız ve sonra "Open with Internet Explorer" komutunu vermeniz gerekiyor. Sayfayı IE ile açtıktan sonra Microsoft, karşınıza bunu neden yaptığınızı açıklamanızı isteyen bir anket çıkarıyor.

İşlevin final sürümüde hayatını sürdürüp sürürmeyeceği merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Spartan ı dün deneme fırsatım oldu ve hiç beğenmedim. Windows 8.1 deki internet explorer modern ui spartan dan çok daha iyi. Umarım bu yanlıştan microsoft döner ve tablet kullanıcıları için çok daha iyi bir arayüz çıkarır. Eğer spartan sadece masa üstü kullanıcılara hitap edecekse chrome yi hem masa üstü hemde tablette kullanmak çok daha zevkli.

kurdum linuxu keyfime bakıyorum

o zaten vardı

sonunda şu üst bölümdeki gereksiz kısmı kaldırmayı akıl edebildi microsoft (eski sürümdeki project spartan yazan bölüm.) bence böyle daha güzel hem işlevsel hemde alandan kazanıyoruz.

Windows 10 tablete kurmuştum çok kotuydu, bakalım şimdi nasıl olacak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost