SQL Server, Windows Server ve fazlası!

SQL Server, Windows Server veya C# programlama öğrenmek, bu kitaplarla çok kolay!

SQL Server, Windows Server ve fazlası!

Yazılımcılar için SQL Server 2014 ve Veritabanı Programlama (8. Baskı) kitabı, yazılımcılar başta olmak üzere veritabanı yöneticileri ve raporlama yapanlara yardımcı olmak üzere;  yeni başlayanlar için en baştan başlayarak bütüncül bir SQL Server 2014 eğitim seti olarak tasarlanmış bir bütünleşik eğitim seti olup, konu akışı içerisinde versiyonlara göre değişiklik gösteren özellikler belirtilmiştir.

Konu anlatımları basit ve genelden başlayarak, özel ve ayrıntılı örneklerle devam ettirilmiş, böylece konunun bütünü içerisinde ayrıntıların anlaşılmasını kolaylaştırmak hedeflenmiştir. Kitaptaki örneklerin uygulanarak ilerlenmesi halinde, karmaşık SELECT cümleleri yazmak; stored prosedür, fonksiyon, trigger, transaction blokları gibi programatik öğeleri kodlamak, daha performanslı sorgular oluşturmak okuyucu için çocuk oyuncağı halini alacaktır. Ayrıca, kullanıcı yönetimi, yedekleme ve yedekten dönme, basit veri aktarımları, SQL Server'ı gözlemlemek gibi temel yönetimsel konulara da yer verilmiştir. Kitap, sadece yazılı anlatımla SQL Server öğretmenin yanında; bütüncül öğrenme, görsel öğrenme tarzları için yeniden organize edilmiştir.

Kitapta bulunan konu başlıkları

-       Temel Veritabanı Konsepti

-       Veritabanı Tasarımı

-       Constraintler ve Tablolarla Çalışmak

-       SQL ile Verileri Sorgulamak, Tabloları Birleştirmek Ve Verileri Özetlemek

-       Veri Erişimini İyileştirmek Ve İndeksler

-       Programlama Dili Olarak T-SQL

-       Fonksiyonlar-Stored Procedure Ve Triggerlarla Çalışmak

-       Ortak Zamanlılık Ve Transaction Kavramı

-       XML İle Çalışmak

-       CLR Ortamında C# Kodları İle Fonksiyon, Prosedür, Tip ve Trigger Kodlamak

-       Hekaton Bellek Motorunu, Coğrafi Tipler,  ADO.NET

-       Veritabanını Gözlemlemek-Yedeklemek-Yedekten Dönmek

http://www.seckin.com.tr/bilgisayar

Windows Server 2012 R2

Yazar, Bilgi Teknolojileri sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonlarda görev almış olup, aynı zamanda Türkiye'nin öncü kurumlarında Bireysel ve Kurumsal olarak Microsoft Sistem ürünlerinin eğitim ve danışmanlık hizmetini vermektedir. Microsoft Windows Server ürün ailesi hakkında yüzlerce makale, video, webcast ve sunumu bulunan yazar, ilk kitabı olan Windows Server 2012 R2'de işletim sisteminin kurulumundan, ileri seviye sunucu rollerinin yönetimine kadar ki bilgilerin tamamını bu kitap da uygulamalar ile detaylı olarak anlatmaktadır.

Kitap, Windows Server 2012 R2'yi öğrenmek isteyen bütün okuyucu profiline hitap edebildiği gibi, Microsoft sertifikasyon programları hakkında ki doyurucu bilgilerden dolayı, Microsoft sınavlarına temel hazırlık kılavuzu olarak tercih edilebilir. Bu sayede doğru sınav sırası belirlenerek tüm dünya üzerinde geçerli olan sertifikasyonlara sahip olunmasında da rehber kaynak olarak kullanılabilir.

Kitapta bulunan konu başlıkları

-       Temel Veritabanı Konsepti

-       Windows Server 2012 R2 Yenilikleri

-       Sürümler ve Kurulum Metotları

-       Server Core İşletim Sistemi

-       Windows Server 2012 R2 Yönetimi

-       Dosya, Yazıcı ve DFS Sunucularının Yönetimi

-       Hyper-V

-       Internet Information Services 8.5

-       Remote Desktop Servisleri

-       Windows PowerShell 4.0

-       Sertifika Sınavlarının Niteliği ve Kazandırdıkları

-       Microsoft'un Sertifika Programları

-       Sınavda Dikkat Edilecek Hususlar

-       MTA – MCSA – MCSE Sınavları ve Eğitimleri

-       70-410, 70-411, 70-412, 70-413, 70-414, 70-417 Sınavlarına Hazırlanmak

-       Sınava Hazırlık İçin Okunması Gereken Dokümanlar

-       Sertifika Almak İçin Neler Yapılmalı?

-        Sınavlara Nasıl Giriliyor?

Algoritma ve C# programlama Kitabı

Kitap programlamaya yeni başlayanları da kapsayacak şekilde, programlama ile ilgilenen, günümüzün tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan programlama dillerinden biri olan C# dilini öğrenmek isteyen, Bilgisayar Programlama dersini alan tüm eğitim kurumları öğrencilerine yönelik sade ve anlaşılır bir dille yazılmıştır. Kitabı bitirdiğinizde, programlama mantığını ve C# program-lama dilini öğrenebileceksiniz.

Kitap içerisinde temel kavramlar, algoritmalar, akış diyagramları, C# Konuları ve C# ile gerçekleştirilmiş örnekler yer almaktadır. Ayrıca C# diline ait komut ve ifadelerin daha iyi kavranabilmesi için programın kullanılışları uygulamalı olarak anlatılmıştır. Tüm konularda kolaydan zora doğru analiz edilerek çözülmüş örneklere ve konu içlerinde konuların daha iyi kavranabilmesi için çalışma sorularına ve 115'i çözümlü 168 Örnek Çalışmaya yer verilmiştir. Örnek çalışmalar C# derleyicisi tarafından derlenmiş olup, ekran çıktılarına kitap içerisinde yer verilmiştir.

Eser, üniversitelerde okutulmakta olan temel seviyedeki "Temel Programlama, Algoritmalar" derslerine uygun olarak hazırlanmış olmasına rağmen, algoritmaları ve C# dilini kendi kendine öğrenmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Erhan ARI:                              

Yazar, 1985 yılında Bursa'da doğdu. Meslek lisesi Bilgi-İşlem bölümünü bitiren yazarın bilgisayar ve programlama ile tanışması bu yıllarda olmuştur. Lisans eğitimini Bilgisayar Sistemleri Öğret-menliği alanında, Master eğitimini ise Elektronik-Bilgisayar Eğitimi anabilim dalında tamamlamış-tır. İlk yıllarda Pascal ve QBasic programlama dilleriyle programcılığa başlayan yazar, özellikle üniversite yıllarında Delphi, Visual Basic, Java, C, C++ ve C# programlama dilleriyle ilgilenmiştir. Web ve masaüstü programcılığına olan ilgisi programlamayı hobilerinden biri haline getirmiştir. 2007 yılından beri web ve masaüstü programcılık konusunda dersler vermektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

-       Akış Diyagramları

-       Değişkenler ve Veri Türleri

-       Tür Dönüşümleri

-       C# Programlama Dilinde Operatörler

-       Kontrol Deyimleri

-       Döngü Deyimleri

-       Metotlar

-       Programlama Hataları

-       Dosyalama İşlemleri

-       Veritabanı İşlemleri

-       C# Uygulama Örnekleri

http://www.seckin.com.tr/bilgisayar

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ee nerede bulcas ?

Bu kitaba baya cd ye nereden ulaşacağız.

@25 Haz 2014 03:07 http://www.seckin.com.tr/bilgisayar adresinden erişilebiliyor.

Birde buradaki bilgiler internet sitesi kullanım proğramlarında etkili olur mu mysql vb.

@25 Haz 2014 03:08 Genel olarak SQL bütün veritabanlarinda aynidir ama her veritabani sisteminde farkliliklar vardir. Basit sorgulamalarda bu farki cok fazla görmezsin ama karmasik sorgulamalar yapmaya basladikca farklliklar ortaya cikmaya baslayacaktir. Sql Server ve MySql basit düzeydeki sorgularda ki en belirgin fark SELECT TOP 5 * FROM Ogrenciler; Select * From Ogrenciler Limit 5' olacaktir. C# genel olarak her herye kullanabilecegin bir yazilim gelistirme dili. C# ile m asaustu uygulamalari , web uygulamalari yada Xamarin kullanarak mobile uygulamalar gelistirebilirsin. (Sonucta bu uygulamalari gelistirirken mySql kullanabilecegin diger veritabanlarini da kullanabilirsin. MIcrosoft'un LocalDB/Exprees ucretsiz surumu 10GB'ye kadar veritabanini destekliyor tek kötü yani 1GB bellekle sinirli olmasi ama kucuk uygulamalar icin fazlasiyla yeterli)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir