Steam Machine Beta'yı da açtılar!

Şu anda dünyada sadece 300 kişi ona sahip. Ama bu durum, içinde ne olduğunu öğrenmemize engel değil!

Steam Machine Beta'yı da açtılar!

Steam'in yeni oyun konsolu - PC'si Steam Machine'e sahip olan 300 şanslı tester'dan biri olmayabilirsiniz. Ama yine de, bu gizemli kutunun içinde neler var, öğrenebilirsiniz. Çünkü iFixit sitesi, sizler için kutuyu çoktan açmış ve içerisindekileri incelemiş durumda.

iFixit, dağıtılan 300 adet Steam prototipinden birini ele geçirmeyi başarmış ve Steam OS ile çalışan bilgisayarın parçalarını tek tek incelemiş. Görünen ilk detay, prototip Steam Machine'in, zaten içi açılmak ve kurcalanmak ve hatta geliştirilmek üzere hazırlanmış olduğu. Ana kasa sadece Philips No 2 vida ile sıkıştırılmış. Modüler tasarımı ile sabit disk ve video sürücüsü güncellenebilecek şekilde tasarlanmış.

Hemen hemen her parçası değiştirilebilir olan tasarımda oldukça tanıdık özellikler göze çarpıyor. 3.2 GHz Intel Core i5 4570, ZOTAC GeForce GTX 780 3GB GDDR5 GPU , 2x Crucial 8 GB DDR3 RAM ile toplam 16 GB RAM... 1 TB Seagate diske sahip sistem PS/2 klavye dahil olmak üzere bir çok standart port da bulunduruyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Masaüstü pc lerin geleceği bu heralde.

şöyle diyebilirim ki stream şimdiden başarıyı yakaladı. av girişi ant girişi ve daha birçok girişi bünyesinde barındırıyor. gözüme girmeyi becerdi.

@mustafa2116 Stream değil be kardeşim, Steam. Öğrenin artık şunu.

bence başarılı bir konsol.

harika tek kelime ile...

Harika lakin oyunların Linux ile daha uyumlu olması için vakit var. İsteyenlere Windows seneği de sunulmalı bence. Umarım fiyatları da uygun olur da daha çok oyunlardan kâr etmeye odaklanırlar.

@21 Ara 2013 16:48 Buna windows yükledikten sonra ne anlamı kaldı hazır almanın

Fiyatı ne olacak acaba?

bildigin pc işte .)

Bu aynen bildiğimiz pc.

bence başarılı olacak

Yeni konsol demek yeni çalışanlar demek o da yeni işler demek, konsol üretilir. Konsola oyun üretilir onu ona uyarlayacak insanlar işe girerler oyun firmalarında böylelikle işsizliğinde azalmasına yardımcı olur. Her yönden oldukça güzel bi haber.

HTPC olarak kullandığımız PCler artık üste seviyede oyunda oynatacak...Yeni girişimlere sektörde ihtiyaç var Steam'in bunu yapması daha manidar.. Söylentiye göre MS'da steam machine tarzı PC üstünde çalışdığı, MS tehlikenin fakında oyun yapımcılarının Linux ve OpenGL bazlı oyunlar geşiltirmesi Windows ve DX zor duruma düşürür. Balmer 1 röpartajında kutulu Windows satmadıklarını Windowslu hazır PCler ile kasayı doldurduklarını söylüyordu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost