SteelSeries Arctis Nova 5 Duyuruldu: İşte fiyatı ve özellikleri

SteelSeries, yeni oyun kulaklığı Arctis Nova 5'i duyurdu. Yeni kulaklık, 100'den fazla ses ön ayarına sahip Companion App ile birlikte geliyor.

SteelSeries Arctis Nova 5 Duyuruldu: İşte fiyatı ve özellikleri

SteelSeries, Arctis Nova kulaklık serisini Arctis Nova 5 ile genişletiyor. Bunun yanında şirket, Nova 5 Companion App ile 100'den fazla ses ön ayarına sahip bir uygulama sunuyor.

Nova 5 Companion App ile oyuncular ses ön ayarlarını gerçek zamanlı olarak ve oyundan çıkmadan anında değiştirebiliyor. Ayrıca Fortnite, Apex Legends, Minecraft ve daha pek çok oyun için oluşturulmuş ses profilleri içeriyor .

Neodim Manyetik Sürücüler'e sahip kulaklık, Quick-Switch Wireless özelliği sayesinde tek bir düğmeye dokunarak 2.4GHz'den Bluetooth 5.3'e geçmeye olanak sağlıyor. Bu sayede mobil bağlantılar beklemede kaldığından, çağrıları alınabiliyor. Ek olarak Bluetooth ses için belirli medya profillerinin etkilenmeden Fortnite EQ'ları 2.4GHz bant genişliğinde tutulabiliyor. Kulaklığın sahip olduğu USB-C dongle, oyuncuların tüm sistemler arasında kolayca geçiş yapmasını sağlıyor ve Xbox, PlayStation, Switch, PC, Meta Quest, el bilgisayarları ve USB-C'yi destekleyen telefon ve tabletlerin hepsi destekleniyor.

SteelSeries'in ClearCast mikrofonu, 32KHz/16Bit sesi destekleyen yeni bir yüksek bant genişliğine sahip yonga setiyle geliyor. Oyuncular, iki yönlü gürültü azaltma için PC'de Sonar AI Destekli Gürültü Engelleme ile vokalleri güçlendirebiliyor. 60 saatlik batarya ömrü sunduğu iddia edilen Arctis Nova 5'in, 7 gün boyunca günde 8 saat kullanım ömrü sunduğu belirtiliyor. USB-C hızlı şarj özelliği sayesinde de kulaklığın 15 dakikalık şarj ile 6 saat daha kullanım süresi sunduğu söyleniyor. Oyuncular için tasarlanmış ilk profesyonel sınıf parametrik EQ olan Sonar Audio Software Suite ise oyuncuların her bir frekansı ayarlamasına ve en önemli sesleri duymasına olanak tanıyor.

Arctis Nova 5 Serisi dünyanın çeşitli noktalarındaki perakendecilerden 129.99 dolar tavsiye edilen satış fiyatıyla temin edilebiliyor.