Steve Jobs, kalem için ne demişti?

Steve Jobs, 8 yıl önce kalem için sert açıklamalar yapmıştı. Ama şimdi, Apple'ın da bir kalemi var!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Steve Jobs, kalem için ne demişti? Steve Jobs, 2007'de iPhone'u tanıtırken kalem için ne demişti?

Apple, iPad Pro'ya özel yeni kalemi Apple Pencil'ı büyük bir heyecanla tanıtmış olabilir, ancak firmanın kurucusu kalemlere o kadar da sıcak bakmıyordu.

99 dolarlık yeni Apple Pencil, farklı kalınlıklarda yazabilmeniz için onu ekrana ne kadar bastırdığınızı algılayabiliyor. Apple'ın tasarım şefi Jony Ive'nin San Francisco'daki tanıtımda söylediklerine göre kalem, yüksek bir isabet oranına sahip ve size gerçek kaleme yakın bir deneyim sunuyor.

Ancak firmanın bir önceki patronu Steve Jobs için durum biraz farklıydı. Jobs, 2007'de San Francisco'daki Macworld etkinliğinde iPhone'u tanıtırken, kalem benzeri stylus'u eleştirmiş ve "kim stylus ister ki? Onu taşımak zorundasınız ve sonunda kaybedeceksiniz. İğrenç! Stylus'u hiç kimse istemiyor, o yüzden stylus kullanmayalım" demişti.

Jobs'un 2011'deki ölümünden bu yana Apple'ı yöneten Tim Cook, Pencil tanıtımında sahnede değildi. Ancak Jobs'la yakından çalışan Apple'ın tasarım şefi Ive, ürünün tanıtım videosunu seslendiren kişilerden bir tanesiydi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bir telefonun kullanım şekliyle bir tabletin kullanım şekli tabi ki faklı olacaktır. Bana kalırsa burada Jobs'un düşüncelerine ters bir şey yok

@11 Eylül 2015 21:08 Ters olsa ne olacak. 8 yıl geçmiş.

@11 Eylül 2015 21:08 sana öyle geliyor... kalem kullanmadan değerini bilemezsin...

Kendiniz demişsiniz 8 yıl önce diye... Neler neler oldu o zamandan beri.

samsung, note2 de basınç algılamasını kullanmıştı zaten ve hala kullanmakta, kaç sene önce samsungun kullandığı teknolojiyi kullanmaması saçmaydı zaten, adamlar illa marjinal olacaklar ya! tablette kalem bence bir gereksinim, ki ben note 2 yi kalemsiz kullandığım zamanlarda kaleme ihtiyaç duyuyordum ve kullanıyordum, bir telefonda kaleme ihtiyaç duyuyorsam insanlar tablette kaleme hayli hayli ihtiyaç duyar.

Ayrıca, büyük ekranlara da çok laf ediyorlardı, ''kullanışsız'' diyorlardı, ama bakın ne oldu, tabletleri de telefonları da ultra büyüdü.

@11 Eylül 2015 23:52 o yüzden daha fazla kırılan telefonlar görüyoruz.

Ne bu adam ya ilah mı jobs x demiş y demiş adamın devri geçti üstüne 5 sene geçti neyin muhabbetini yapıyon daha editör

sevgili büyük üstat zamanında ve şu anda da son derece haklıymış. yeni apple ceo su ise hala macera peşinde....

Sen de yorum yaz