Street Fighter 5, neden Xbox'a gelmeyecek?

Microsoft'tan, Street Fighter 5'in Xbox'lara gelmeyecek olmasına kızan kullanıcılarına özel açıklama

  • Levent Öztürk
Street Fighter 5, neden Xbox'a gelmeyecek?

Bir süre önce, yakın zamanda çıkacak olan Street Fighter V oyununun PC ve Sony'nin PlayStation 4'üne özel olacağı duyuruldu. Bu duyurunun ardından ise birçok Xbox kullanıcısı bu oyunu oynayamayacaklarından dolayı Microsoft'a karşı sinirli bir tutum göstermişlerdi. Xbox'ın başında bulunan Phil Spencer da artık bu konu hakkındaki hislerini açıklama gereği duymuş olacak ki, Twitter'dan duruma açıklık getirmeye çalıştı.

Pek çok kullanıcının tweet'lerine cevap veren Phil Spencer, Microsoft kullanıcılarının durumdan rahatsız olduklarını bildiklerini söyleyerek, aynı zamanda bariz olan bir gerçeği belirtti: "İş anlaşmaları her zaman gerçekleşiyor. Ama bunların hepsini biz yapamayız."

Mümkün olan her "özel ürün" teklifinin peşinde koşmak tabii ki mantıklı bir iş yönetim şekli değil ve Microsoft, kaynaklarını daha fazla dönüş alacaklarını bildikleri yerlere odaklamak zorunda. Bu duruma işaret eden Spencer, gönderdiği bir başka tweet cevabında ise "birinci parti" bir ürüne odaklanmayı tercih ettiklerini belirterek, "Killer Instict"e açık bir göndermede bulundu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Evet microsoft milyarlarca dolarını minecraft rage ve onlarca saçma sapan ne idügü belirsiz şirketlere harcamalı ki araştırmadan sadece marka yüzünden elektronik alet alan kişiler ders alsın.

Mojangi alacagin parayaibu oyuna harcasaydin

Neden gelmiyor xbox'lara?

@28 Ara 2014 19:56 Her firmanin anlastigi firmalar var, XB360 ve XBone icin de bu boyle, ps3 icin de boyleydi 2 icin de 1 icin de, hatta micropsoft yeni xbox'a cikardigi bir cok oyunu yalan sebeplerden onceki versiyona cikarmiyor, asil kullanicilarin bunu sormasi lazim.

@28 Ara 2014 19:56 çünkü oyun firmalarının neredeyse hepsi açgözlü canavara dönüştü öyleki para sahibi devler konsolu fazla satsın diye kendisine rüşvet sayılan fazla parayı hak etmek için her türlü maymunluğu yapmaya hazır hatta bu rüşvet veren devlerin rakiplerine çamur bile atıyorlar; "wii u çok yetersiz bu yüzden kesinlikle wii u`da oyun çıkarmayacağız (2004`de bile hala ps 1`e oyun çıkarmaya devam etmiş bir firma söylüyor bunu)" bir diğer misal yetersiz hatalarla eksiklerle kusurlarla dolu olduğundan kullanıcıları windows 7`ye geçiremeyen microsoft bir elini şıklattı electronic arts ve adope firmalar hemen 700 milyon kullanıcıya sırtını dönerek artık windows xp`yi desteklemeyeceklerini açıkladılar. çünkü oyun firmaları satılık olacak kadar paragöz canavarlar! capcom konami`nin yaptıkları kepazeliği yazsam dudağın uçuklar! ;)

Yiyorsa pc ye yapmasınlar.

Pc zaten ms degilmi? Ona anlasirken xbox oneda anlassin ...

@29 Ara 2014 10:10 pc ibm`in, microsoft`un sadece ibm`in pc sistemine işletim sistemi çıkarma anlaşması var (izni var tıpkı linux gibi).

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play