Surface RT şimdi de "hediyesiyle" geliyor!

Microsoft, bir türlü beklenen satışı yakalayamayan Surface RT'yi satmanın yeni yolunu buldu!

Surface RT şimdi de "hediyesiyle" geliyor!

Microsoft'un 2012 sonlarında büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Surface RT, bir türlü istenen başarıyı yakalayamadı. Tableti aşırı pahalı bulunan ve işletim sistemi için geliştirilen uygulamaların azlığından şikayet eden kullanıcılar, yoğun reklam kampanyasına ve firmanın efsanevi kurucusu Bill Gates'in çabalarına rağmen bir türlü arzulanan satış oranlarını yakalayamadı. Microsoft şimdi kendisini çaresiz hissediyor olacak ki tabletle birlikte bir de hediye vermeye başladı.

Şimdiye kadar kullanıcılar bir Surface RT tablet satın aldıklarında eğer bir de kılıf istiyorlarsa ayrıca para ödemeleri gerekiyordu. Çünkü Microsoft, tabletle birlikte ücretsiz kılıf temin etmiyordu: Surface Touch Cover adı verilen ve hem kılıf hem de klavye görevi gören ek bileşen, yaklaşık 120 dolardan satılıyordu. Ancak 31 Mayıs tarihinden itibaren bu durum değişti. Artık bir Surface RT tablet alanlar, bu kılıfa ücretsiz sahip olabilecekler. Bu tarihte başlayacak olan ilk kampanya kısıtlı bir süre devam edecek ve sadece ABD ve Kanada'da geçerli olacak. Kılıflar 30 Haziran tarihinden itibaren belirli Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak.

Ancak bu kampanyadan tüm Surface kullanıcıları yararlanamayacak. Ücretsiz kılıf teklifi sadece ARM işlemcili Surface RT satın alanlara sunulacak. Surface Pro sahiplerinin kılıflarını ücret karşılığı almaya devam etmesi gerekecek.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

RT bir hataydı bence. Doğrudan proyla uygun bir fayatla piyasayı ele geçirebilirdi.

Windows rt bir hatadır. Windows rt li tablet çıkarmak istiyorlarsa windows 8li tablet cikarmamalilardi. Gerçek windows 8li tablet varken windows rt ye kim baksın... Microsoft bir senedir en büyük hatalarını yapıyor en büyüğü de windows 8di.

RT neden alalım ki güya windows e windows ise windowsta satın aldıklarımı kullanmak isterim aynı uygulamaları orada da görmek isterim RT diğer arkadaşların dediği gibi hata belki Windows phone 8 ve windows 8 gibi olabilirdi appledaki ipad ve iphone uyumu gibi

Kılıf mı? Durun hemen gidip alıyım! :)) Kendi yüzüne bakmayanlar, kılıfın hatrına mı satın alacaklar ! Komik :)

@06 Haz 2013 18:29 120 dolarlık hem kılıf hem klavye

@06 Haz 2013 18:42 120 dolarlık kılıf ne ya. Arap şeyhlerine mi satacaklarmış. Altın tozundan mı yapılmış. 8 gram altın tozu 100 küsür milyon be ! O kılıfı alan bir ilginç, satan başka bir ilginç vaka demek !

Cihazin ismini RT Koyarsan Satmamasi Normaldir.RT Yerine AT Koyulsaydi Simdi Bu sekilde Basarisizlikta Olmazdi:)

birde uygulama mağazayısını geliştirmesi lazım

RT hiçbir işe yaramaz bence ya ..en azından windows için yani..ARM işlemci sorun.çünkü eskiden beri gelen hiçbirşey uyumlu değil belki basit bir emulatör ile daha iyi bir hal alabilir.ama mimarileri hakkında çok bilgim olmadığı için birşey diyemem.Çok yavaş çalışabilir vs. vs.

Microsoft dan hata üstüne hata. Sen her başladığın projeyi iptal edersen kim sana güvenir de iş yapar ? Sİlverlight ı batırdın bıraktın. Şimdi ben oturup RT ye program yazar mıyım. Yazmam. Sonra sen o RT yi kime satarsın. Kimseye satamazsın. Bedava kapak verir yine satamazsın bu da sana kapak olur. Hard cover :D

Microsoft bu fahiş fiyata, kullanıcıların sadece internette dolaşabileceği işletim sistemine sahip bir tablet yaparsa bir tarafında patlar elbet o tablet.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir