Symantec Yazılımı, Chrome'un Son Sürümünü Çökertti!

Symantec'in "uç nokta koruma" yazılımı, Google'ın tarayıcısı Chrome'u "internette çıktığı uç noktalardan" indirip yerle bir etti!

Chrome'un Son Sürümünü Symantec Çökertti!

Bir Symantec antivirüs yazılımının Google Chrome'un 22 Ekim'de yayınlanan son sürümünü "beklenmedik biçimde" çökerttiği ortaya çıktı.

Daha çok şirketlerde kullanılan güvenlik paketi Symantec Endpoint Protection (SEP), Chrome 78'e yükselttikten sonra birçok kullanıcının web tarayıcısının art arda çökmesine yol açtı. Tarayıcı çöktüğünde Chrome'un her zamanki "Aw snap..." ile başlayan mesajı görüntülendi. Sorunun yalnızca SEP 14'te yaşandığı, güvenlik paketinin önceki sürümlerinde sorun yaşanmadığı söyleniyor.

Durumun farkında olan Google, sorun yaşayanların BT departmanıyla iletişime geçmelerini ve SEP 14.2 veya üzerine yükseltmelerini önermelerini söyledi. Aynı sorunu evde yaşayanların, Google'a sorunu onarmakta yardımcı olmak için buradaki destek konu başlığında antivirüs yazılımıyla ilgili bilgileri Google'a vermesi tavsiye ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

IceDragon (Güvenliği artırılmış Firefox) ve Thunderbird'ten şaşmam! Yedek tarayıcı olaraksa Chrome'u kullanıyorum. Aslında en çok sevdiğim tarayıcı Opera'dır ama Comodo Containment ile bir uyumsuzluğu var. Hürriyet'teki video içeren sayfalarda containment ile kilitleniyor. Son sürümünü bilemiyorum. Keşke Comodo bir de Thunderbird'ü modifiye etse! Güvenlikle ilgili birçok konuda Thunderbird, Comodo'ya referans sağlayabilir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play