Tarayıcınızı 10 kat hızlandırın...

İnternette 10 kata kadar daha hızlı sörf yapabilmek ister misiniz? Firefox ve Chrome ile bu mümkün!

  • Ümit Öncel
Tarayıcınızı 10 kat hızlandırın
FastestWeb ile tarayıcınızın hızına hız katın

İnternette hepimizin istediği daha fazla hız. Bağlantınızı hızlandırmanın, daha hızlı bir bilgisayar kullanmanın bu anlamda amacınıza ulaşmak için faydası olacağı kesin. Ama çok daha basit (ve masrafsız) bir çözüm ile internette daha hızlı sörf yapabilirsiniz. Firefox ve Chrome tarayıcılarında kullanabileceğiniz FastestWeb adlı ufak bir eklenti, tarayıcınızın sayfaları çok daha hızlı açmasına yardımcı oluyor.

Birkaç tıklama ile yükleyebileceğiniz FastestWeb eklentisinin sayfaları siz daha ziyaret etmeden önce yükleyerek vakti geldiğinde çok daha açılmalarını sağlıyor. Bunun dışında sayfalarda bulunan bağlantıların dışında, önemli olabilecek kelimeleri birer bağlantıya dönüştüren FastestWeb, bu bağlantılar sayesinde kelimelerle ilgili Wikipedia makalelerine çok hızlı ulaşmanızı sağlıyor.

Popup Bubble özelliği sayesinde FastestWeb, sayfa üzerinde seçtiğiniz bölümü çok hızlı bir şekilde Google, Wikipedia ve diğer bilgi kaynaklarında tek tıklama ile arayabileceğiniz minik bir kutucuk oluşturuyor.

FastestWeb'in sayfasını şuradan ziyaret ederek eklenti hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Kullanmak istediğinizde ise Firefox eklentisini şu adresten, Chrome eklentisini ise buradan indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

kullanan varmı nasıl bişi bu?

Pratikte tarayıcıyı hızlandırmış sayılmıyor. Linkleri tıklamadan yüklediği için sürekli işlemci mesaisi ve bant genişliği harcıyor. 10 kat da pek olası değil.

mükemmel bir eklentii

İndirdim ama hiç güzel değil internet hiç hızlanmadı daha da yavaşladı....

Chrome'un bir sonraki sürümünde olacak zaten bu özellik bildiğim kadarıyla

Sen de yorum yaz