Hem telefon, hem el konsolu hem de 3D!

İlk bakışta PSP'yi andıran bu cihaz, telefon özelliğine de sahip. En önemli özelliği ise...

Hem telefon, hem el konsolu hem de 3D!

İlk bakışta Sony PSP'yi andıran bu cihaz, aslında çok daha farklı bir amaca sahip. Android 4.4 ile çalışan Obox W30, sadece bir oyun cihazı değil, aynı zamanda bir telefon. En önemli özelliği ise gözlüksüz çalışan 3D ekranı.

W3D, ön tarafında bulunan kamera sayesinde ona hangi yönden baktığınızı tam olarak algılıyor. Bu sayede 3 boyutlu resimler, ekranın önüne başarılı biçimde çıkartılabiliyor ve 3 boyut efektini korumak için telefonu düz tutmanıza gerek kalmıyor. Cihazın içerisine ise "isimsiz" 8 çekirdekli işlemci ve 2GB RAM bulunuyor. W3D'nin 5,5 inç'lik ekranının çözünürlüğü ise 1080p.

Cihazın hoş bir tasarımı var, ancak aynısını yerinde kımıldayan omuz düğmeleri gibi bazı tasarım öğeleri için söylemek mümkün değil. Snail tarafından geliştirilmekten olan cihazın 2015'in başlarında piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ÖN TARAFINDAKİ KAMERA YÜZÜMÜZÜ ALDILASIN DİYE SÜREKLİ AYDINLIK BİR MEKANDA MI FİLM İZLEYECEĞİZ, samsung un akıllı ekran kilidinde sürekli sorun yaşatan bu kamera teknolojisi çok kullanışsız. bedavadan yorum yapmak gibi oluyor ama kızıl ötesi bir tarayıcı ile yüz algılansa süper ötesi olur xbox kinect tekine benzer. ışık kapalı bile olsa süper algılıyor çünki!

Türkiye'ye bu tür ilginç cihazlar niye gelmiyor? Büyük firmalar önünü kesiyor da ondan. Gelse hemen alırım. Gözlüksüz 3D oyun oynamanın keyfi başkadır. Telefon özelliği de var, daha ne olsun.

isimsiz 8 çekirdekli işlemci? güldüm valla :)

cihazda tegra k1 işlemci var

Eeee...aynı ekrana iki kişi bakarsa biri 3d diğeri 2d mi görecek??? Belki de cihaz donup kalacak :) . Alan olursa deneyip bildirsin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir