TELKODER'den Seçimlere Fiber İnternet Önerisi

TELKODER belediye başkan adaylarına gençleri ve fiber interneti önemseyin diyor.

TELKODER'den seçimlere fiber internet önerisi

Türkiye'de vatandaşların yüksek hızlı internet bağlantısına talepleri Avrupa Birliği'ne kıyasla çok daha hızlı artıyor. Ülkemizde 10 Mbps ve üzerinde hızı olan abonelerin toplam aboneler içindeki payının sadece son 2 yıl içerisinde %19'dan %72'ye çıktığı görülüyor. Bu talebi karşılamak için ülkenin geniş bir fiber altyapı ağıyla donatılması gerektiğinin altını çizen TELKODER, fiber altyapı döşemek isteyen şirketlerin belediyeler tarafından engellendiğine dikkat çekerek yeni dönemde yerel yönetimlere aday olan kişilerin geçmişteki yöneticilerin düştükleri hatalara düşmemeleri gerektiğinin altının çiziyor.

Olmazsa Fiber Gençler Ne DerOlmazsa Fiber Gençler Ne Der
Türkiye’de vatandaşların yüksek hızlı internet bağlantısına talepleri Avrupa Birliği’ne kıyasla çok daha hızlı artıyor. Ülkemizde 10 Mbps ve üzerinde hızı olan abonelerin toplam aboneler içindeki payı sadece son 2 yıl içerisinde %19’dan %72’ye çıkmıştır. TELKODER olarak fiber altyapıların yaygınlaştırılması ve engellerin kaldırılması için çalışmalarımızı uzun yıllardır etkin bir şekilde sürdürüyoruz. Bu doğrultuda tüm dünyada uygulanan yerel yönetim anlayışında olduğu gibi ülkemizde de belediyelerin fiber altyapı kurulumunun kendi bölgelerine sağlayacağı katma değeri anlayıp, bu konuda çıkarılan kanun ve yönetmeliklerin uygulanmasına yardımcı olması gerekmektedir. TELKODER olarak bugün başlattığımız sosyal medya kampanyasıyla; belediye başkan adaylarının fiber altyapıların yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaları seçim gündemlerine almaları yönünde bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Sosyal medya hesaplarımızdaki videomuzu beğenerek, arkadaşlarınızla paylaşarak veya alıntılayıp #OlmazsaFiberGençlerNeDer etiketiyle yorumlarınızı yazarak kampanyamıza destek verebilirsiniz. Diğer sosyal medya hesaplarımız; Facebook: Twitter: Instagram: LinkedIn:

Bu bağlamda adayların fiber altyapıların yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaları gündemlerine almaları gerektiğini vurgulayan TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, #OlmazsaFiberGençlerNeDer adıyla bir kampanya başlattıklarını söyleyerek şunları aktarıyor: "Yüksek hızlı internet şehirlerin kalkınmasına ve gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Dolayısıyla yerel yönetime aday olanların bu durumu mutlaka dikkate almaları gerekiyor. Zira oylarına talip oldukları gençler de şehirlerinde yüksek hızlı internete kavuşmak istiyorlar ve evlerine ulaşmayan fiber altyapılardan şikayetçiler. Biz TELKODER olarak önemli bir konuya parmak bastığımızı düşünüyoruz, kampanyamıza gelen desteklerden de bunu anlayabiliriz. Bu nedenle başkan adaylarının seçim beyannamelerinde fiber internete yönelik çalışmaların ön sıralarda olması ve her hanenin internete rahatlıkla ulaşması için yapacaklarını içeren taahhütlerini belirtmeleri gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyoruz."

Kampanyanın videosunu hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Türkiye'de her türlü hat çekme konusunda sorun var. Bunun nedeni hatların yolların altından geçirilmesidir. Gelecekte kaldırımların altı kazılacak, bölmeli kanallar şeklinde betonlanacak, tüm hatlar buradan geçirilecek ve üstleri de güvenli kapaklar ile örtülecektir. Böylece gerekli hatlar rahatlıkla çekilebilecek ve yolların kazılmasına gerek kalmayacaktır. Bu benim şehircilik projelerimden biridir. Hepsi ve daha fazlası savaştan sonra...

Diğer taraftan gelecekte Turk Telekom'un hizmet gamı revize edilecek. Turk Telekom perakende satıştan çıkacak ve sadece internet ve altyapı desteği verecek. Böylece haksız rekabet ortadan kalkacak, Turk Telekom'un küçülmesi, sadece altyapıya odaklanması ve perakende şirketlerinin gelişmesi sağlanacak...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play