Tesla Cybertruck'ın karıştığı ilk kazaya ait görüntüler internette ortaya çıktı

Tesla'nın sıra dışı elektrikli aracı Cybertruck'ın karıştığı bir kazanın görüntüleri yayınlandı. Bir Toyota Corolla ile çarpıştığı bildirilen Cybertruck, bakın bu kazadan nasıl çıktı...

Cybertruck'ın karıştığı ilk kaza: Görüntüler internette ortaya çıktı

Reddit kullanıcısı boddhya’nın bir Cybertruck kazasının iki fotoğrafını yayınlamasının ardından Kaliforniya Otoyol Devriyesi, birimlerin SR 35’te (Skyline Bulvarı) iki araçlı bir kazaya müdahale ettiğini The Verge ile yaptığı görüşmede doğruladı. Olay, Google Haritalar’ın Palo Alto olarak adlandırdığı Page Mill Yolu’nun güneyinde, yerel saatle 14:05 civarında meydana geldi ve üç kişiyi taşıyan 2023 Tesla Cybertruck’a, 17 yaşında biri tarafından sürülen bir 2009 Toyota Corolla’nın çarpması nedeniyle yaşandı.

Tesla’nın Cybertruck teslimat etkinliği, tasarım ve diğer otomobillere veya yayalara çarpma durumunda ne olacağı konusunda soruları gündeme getirmişti. Neyse ki, bu kazanın sonucu olarak herhangi biri ağır bir şekilde yaralanmadı.

Kaliforniya Otoyol Devriyesi tarafından The Verge’e yapılan açıklamada belirtilen tek yaralanma, tıbbi taşımayı reddeden Cybertruck sürücüsünün hafif yaralanma şüphesi gibi gözüküyor ve Tesla aracının kaza anında otonom modda çalışıyor gibi görünmediğinden bahsediyor. Kaza anındaki hava durumu ise bulutlu ve yağışlı olarak belirtiliyor.

Yayınlanan görüntülere göre Corolla’nın ön kısmında ciddi hasar bulunuyor. Cybertruck’un görülen parçaları ise yan perde hava yastıklarının açılmasına rağmen aynı seviyede bir hasar göstermiyor. Yine de sadece yolcu koltuğu tarafından çekilmiş olan görüntüler olduğu için aracın diğer tarafında durumun nasıl olduğu pek görülemiyor.