Tivibu ile tüm TV'ler 4K yayınla tanışacak

Türk Telekom Grubu'nun TV Platformu Tivibu'da 4K yayın dönemi başlıyor.

Tivibu ile yayınlar 4K

Türk Telekom Grubu'nun televizyon yayıncılığı platformu Tivibu, HD'nin 4 katı net görüntü sunan yüksek kaliteli 4K yayın teknolojisi dönemini başlatıyor. Tivibu ve TV markalarından Beko ile yapılan işbirliği; TV'ye entegre modül kullanılarak tüm uyumlu Beko Ultra HD TV'lerde 4K yayınların izlenmesine olanak sağlıyor. Bu gelişmeyle, Türkiye'de ilk defa harici bir uydu alıcı ve kumanda olmadan, hızlı ve kolay kurulum ile 4K yayın kullanıcılara sunulmuş olacak. Türk Telekom Grubu TV Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez, Grup'un güçlü altyapısı ve teknolojisiyle, televizyon izleme deneyimini tamamen farklılaştıracaklarını belirterek, "2016'da 4K maç yayınlarını yaygınlaştırıp, dizi, film ve belgesellerle 4K içeriklerimizi zenginleştirmeyi ve bu yayınları herkese ulaştırmayı hedefliyoruz" dedi. İlk 4K yayınını lider TV üreticilerinden Beko ile yapan Tivibu, diğer TV üreticileriyle işbirliklerini sürdürecek. Tivibu, 2016 yılında, her ay en az bir futbol karşılaşmasını 4K kalitesinde Tivibu izleyicileri ile buluşturacak ve dizi, film, belgesel gibi içeriklerde de 4K kalitesinde seçenekler sunacak.

"4K kalitesinde yayınları daha fazla izleyiciye ulaştıracağız"

Türk Telekom Grubu TV Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez, Türk Telekom Grubu'nun güçlü altyapısı ve teknolojisiyle, TV izleme deneyimini tamamen farklılaştıracağını söyledi. Daha net ve gerçekçi görüntü sağlayan 4K standardının, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük ilgi gördüğünü belirten Dönmez, şu bilgileri verdi:

"Türkiye'de 4K standardına sahip olan televizyonların oranı giderek artıyor. Bu alanda ilk yayınımızı, lider TV markalarından Beko ile yaptığımız işbirliğiyle, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki Celtic karşılaşmasıyla tüketicilere sunduk. Bu işbirliği ile modül uyumlu Beko Ultra HD TV sahibi olan kullanıcılar, yeni televizyonlarıyla beraber hediye edilen Tivibu Süper Paket ile 4K kalitesinde yayınları izleyebilecek. Bu işbirliği bizim için 4K yayınlarında bir başlangıç oldu. Önümüzdeki dönemde 4K kalitesinde yayınları daha fazla izleyiciye ulaştırmak için benzer işbirliği çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hedefimiz, 4K yayınları herkese ulaştırmak."

4K içeriğin adresi Tivibu olacak

4K yayın izlemek isteyen kullanıcılara kolaylık sağladıklarını da belirten Dönmez, "Çok yakında Türk Telekom Grup mağazaları ve tekno marketlerde de Tivibu modüllerini kullanıcılarla buluşturacağız. Bu modülü alan kullanıcılarımız ekstra bir uydu alıcısına ihtiyaç duymadan Tivibu'yu izleyebilecek, kolay ve hızlı kurulum ile beraber 4K deneyimini yaşayabilecekler" dedi.

Markası ne olursa olsun, 4K uyumluluğuna sahip TV'lerin hepsine 4K yayınları ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Çağrı Dönmez, 2016 yılında, her ay en az bir maçı 4K kalitesinde Tivibu izleyicileri ile buluşturmayı hedeflediklerini; dizi, film, belgesel gibi içeriklerde de 4K kalitesinde seçenekler oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Spordan filme, diziden müziğe zengin içerik

Konuşmasında, içerik yatırımlarına devam ettiklerini, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ni üç sezon boyunca Tivibu üyeleri ile buluşturacaklarını da hatırlatan Dönmez, sözlerine şöyle devam etti: "Sporun farklı dallarını da Tivibu platformunda sporseverlerle buluşturuyoruz. WTA ve Fed Cup tenis turnuvalarını, Portekiz, Hollanda, Rusya ligleriyle beraber İtalya Kupası'nı, Uluslararası Prömiyer Tenis Ligi'ni, Amerikan Kolej Basketbol Ligi'ni de Tivibu Spor kanallarında yayınlıyoruz. Sinema filmlerinden dizilere, müzik ve eğlenceden, çocuk ve tematik belgesel kanallarına, geniş bir yelpazede yayın yapıyoruz. 7/24 kesintisiz film keyfi sunuyor, dizi tutkunlarını sevdikleri dizileriyle buluşturuyoruz. İçeriğimizi ve teknolojimizi önümüzdeki dönemde de geliştirmeye devam edeceğiz."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

HD ( 1080p ) yayın verdilerde UHD vereceklermiş... masal...

Tam bir fiyasko, yaptıkları 4K yayını sadece yeni Arçelik ve Beko 4K Tv alanlar izleyebiliyor, Güldürürken düşündürüyorlar, yazık

turk telekomun hangi dediğini inanıyorsunuz? rezalet bir altyapı ttnet soygunculuğu, komik upload hızları, akn rezaleti vs vs.

Başlığı okuduğumda öncelikle Tivibu internet üzerinden HD görüntü kalitesini yakalayamamışken, 4K'da nesi demiştim. İçeriye girdiğimde sonunda yapması gerekeni yapmış, tabi ki bu işi uydu üzerinden modül ile çözmek en başta yapması gerekendi. Bizim internet alt yapılarımız, internet üzerinden izlenecek yayınlar için yeterli değil. Düşününki kocaman bir blokta herkes internet üzerinden 4K yayın izliyor, pardon ama hangi BANT genişliğini kullanacağız?:) Umarım hayal kırıklığı yaratmazlar.

Ttnet önce kaliteli internet sağla. Sonra 4k verirsin. Milleti nasıl kandırıp daha fazla para kazanırım derdindesiniz. Bizleri koruyan ne hükumet nede bunu eleştiren bir muhalefet var. Hükümet bişeyler yapıyor fakat sen engel olma yolunda değil nasıl daha iyisi olur yönünde eleştiri yaparsan o zaman iktidar alternatifi olursun

ben lg 49uf8507 tv m ile türksat Trt 4 k yı izliyorum gayet başarılı bence

@25 Aralık 2015 20:26 kardes nasıl ızleyebiliyorsun

ahahahah olaya bak. mümkün değil bu altyapıyla 4k yayın yapmaları. daha 1080p yi veremiyorlar be...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir