Toshiba, Smart TV'yi daha da akıllı yapıyor

Toshiba'nın yüksek seviye Smart TV özelliklerine sahip yeni TV'leri, etkileyici özellikler sunuyor!

Toshiba Full HD Smart TV'yi daha da akıllı yapıyor

Toshiba'nın yeni tanıttığı TL938/968 ve RL938/958 serileri ile Smart TV'ler artık kullanıma daha hazır olacaklar. Her iki seri de Full HD, 1920 x 1080p çözünürlük ve Edge LED arka aydınlatma ile 16:9 LCD panele sahip. TL938/968 modelleri, etkileyici 3 boyut fonksiyonelliği ile 3D'ye hazır olarak geliyorlar ve kullanıcılar Toshiba Active Shutter 3D gözlüklerini (pakete dahil değildir) kullandıklarında 2 boyutlu içerikleri de 3D olarak izleyebiliyorlar.

TL938/968 ve RL938/958 serileri, gelecek düşünülerek daha yüksek seviye Smart TV özellikleri ile donatılmışlar. Toshiba Places'a kolay erişim sağlayan dahili WiFi, USB Video Recording, Intel WiDi, Open Browser, Skype uyumluluğu ile derinlemesine tablet ve akıllı telefon entegrasyonu, oldukça geniş bir yelpazede online içeriğe daha kolay erişim sağlıyor. TL938/968 serisi, 117cm (46") ve 102cm (40") ekran boyutları ve gümüş fırçalanmış metal rengine, RL938/958 serisi ise 102cm (40") ve 80cm (32") ekran boyutlarına ve parlak siyah renge sahip.

Toshiba Places; telaşsız, internet bağlantılı TV

Toshiba Places

Toshiba'nın online portalı Toshiba Places, özel uygulamalar aracılığıyla geniş bir içerik dünyasına erişim sağlıyor. Bu uygulamalar arasında ısmarlama filmler için Acetrax, Maxdome ve Viewster, videolar için Youtube ve Dailymotion, müzik için Putpat, iConcerts ve Aupeo!, BBC iPlayer ve Euronews gibi TV hizmetleri ve Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar bulunuyor. Hiçbir TV güncellemesi gerektirmeden, Toshiba Places'a her ay yeni uygulamalar eklenmeye devam ediyor. Dahası, izleyiciler Rovi'nin MediaGuide'ı aracılığıyla programları inceleyebiliyorlar. MediaGuide,  ayrıntılı program listelerinin yanı sıra, oyuncular, programlar ve filmler hakkında ilgi çekici bilgilere de yer veriyor.

Telaşsız, internet bağlantılı TV

"Bu rekabetçi fiyatlı serileri Smart TV yelpazemize katmamızın sebebi, evdeki en büyük ekranın önünde toplanarak internet içeriklerinin tadını birlikte çıkarmak isteyen izleyici sayısındaki büyük artış oldu" şeklinde açıklama yapan Toshiba Türkiye Distiribütörü TNB A.ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, "Eklentilere gerek bırakmadan Smart TV dünyasına açılan bir kapı sunuyoruz. Bu, rekabetçi bir fiyatla, kutudan çıkar çıkmaz kolay internet bağlantısı anlamına geliyor." diyor.

İçi daha da akıllı

Ev ağına kolay ve hızlı bağlantı için entegre WiFi Protected Setup WPS'in yanı sıra, yeni TL ve RL serileri Intel WiDi desteğine sahip tüm dizüstü bilgisayarlardan kablosuz olarak içerik görüntülemeyi sağlayan Intel® WiDi ile birlikte geliyor. Intel WiDi sayesinde, internet eğlence dünyasının tümü artık televizyon ekranınızda. Open Browser ise, TV uzaktan kumandası veya akıllı telefon ve tabletler için Toshiba Places kumanda uygulaması ile internette gezinebilmenizi sağlıyor. Dizüstü bilgisayar kullanmak artık sadece bir tercih meselesi.

Televizyon izleme deneyiminizi geliştirmek için, Android tabletlerdeki yeni Toshiba MediaGuide uygulaması, EPG'yi pratik biçimde incelemenize, TV kanallarını kategorize etmenize, kayıtlarınızı programlamanıza, yayınlarda içerik ve bilgi arayarak erişmenize ve video ısmarlamanıza olanak sağlıyor.
Harici sabit sürücüyü HDD TV kayıt cihazına çeviren USB Video Recording* ile programları kaydedip istediğinizi, istediğiniz zaman seyredebilirsiniz. Bir webcam ekleyerek, Skype'a hazır televizyonunuz aracılığıyla, özlediğiniz kişilerle görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Daima yüksek görüntü performansı

Hem TL hem de RL serileri, Full HD görüntü kalitesi ile aksiyon sahnelerini geliştiren Aktif Hareket & Çözünürlük teknolojisinden sonuna kadar yararlanıyor.

Gelişmiş eğlence için daha fazla bağlantı

TL ve RL serileri, HDMI ve USB girişleri sayesinde ekstra bir cihaz bağlamak istediğinizde neyin bağlantısını çıkarmanız gerektiğine dair sinir bozucu seçimlerden kurtulmanızı sağlıyor. RL938/958 serisi üç adet HDMI girişine sahipken, TL938/968 serisi daha da ileri giderek dört adet HDMI girişi ile donatılmıştır. Her iki seri de iki USB bağlantısına sahiptir

TL938/968 ve RL938/958 için teknik özellikler

TL938/968 ve RL938/958 Serileri için teknik özellikler

 • Full HD, 1920 x 1080p
 • 16:9 LCD panel, Edge LED arka aydınlatma
 • 3D'ye hazır, Active Shutter 3D, 2D'den 3D'ye dönüştürme (sadece TL serisinde)
 • AMR (Aktif Hareket & Çözünürlük):  TL serisi: 200 AMR RL serisi: 100 AMR
 • TL serisi: 4xHDMI, 2xUSB RL serisi: 3x HDMI, 2xUSB
 • Dahili WiFi
 • USB Video Recording
 • Intel Wireless Display (WiDi)
 • Toshiba Places erişimi ile Smart TV
 • Skype'a hazır
 • Open Browser
 • TL938, RL938:Dijital ayarlayıcı DVB-T, DVB-C
 • TL968: Dijital ayarlayıcı DVB-T/T2, DVB-C ve DVB-S/S2
 • RL958: Dijital ayarlayıcı DVB-T/T2, DVB-C
 • Renk: gümüş fırçalanmış metal
 • Ekran boyutları TL serisi 117cm (46"): 46TL938/968 102cm (40"):40TL938/968
 • Ekran boyutları RL serisi 102cm (40"): 40RL938/958 80cm (32"): 32RL938/958

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play