Treo tüm dünyayı nasıl ofisinize çeviriyor?

İş dünyasında monoton çalışma dönemi geçti; işte en yeni çözümlerden "Birleşik İletişim"!

Treo tüm dünyayı nasıl ofisinize çeviriyor?

Çok uluslu firmaların artmasıyla birlikte, bazı çalışanları ofislerde görmek bile mümkün olmuyor. Acil toplantılar da ya da şirket içi yönetimde, yüz yüze iletişimi seçen firmalar rakiplerinin karşısında geri kalmaya başladı.

Günümüzün iş dünyasında, aynı sektördeki şirketler hizmet bakımından belirli standartlara sahip. Artık, rakibinize karşı en büyük silahınız teknolojiyle sunulan katma değerli hizmetler oldu. KOBİ'lerden tutun da en büyük şirketlere kadar saha çalışanlarına ulaşmak, işlerin düzgünce yürümesi için anlık yol haritası çizmek firmalara ekstra masraf oluyor. Telefonla bu tarz işleri yürütmek pek mümkün değil. Bunun farkında olan petrol ve maden firmaları 20 yıl önce devasa yatırımlar yaparak özel iletişim uyduları ve video konferans sistemleri kullandılar. Günümüz teknolojisi, size bu lüksü çok daha uygun yatırımlarla ulaşmaya davet ediyor. Üstelik uydu ya da tele konferans sistemine gerek bile yok.

Her çalışanın yanında bulunan, tablet, bilgisayar ve akıllı telefonla dünya çapında yüz yüze iletişime geçebiliyorsunuz. Unified Communications, ya da Türkçe adıyla Birleşik İletişim sayesinde toplantıya trafikte kaldığı için yetişemeyen çalışanın bile masanızda bulunmasını sağlıyor.

Peki Treo nasıl bir çözüm sunuyor?

Treo'nun uçtan uca sunduğu bu imkânın arkasındaysa internet teknoloji ve Microsoft'un tecrübesi bulunuyor. Office 365 içerisinde bulunan Birleşik İletişim hizmetlerle, farklı ülkelerde bulunan çalışanlar tek bir proje üzerinde aynı anda çalışabiliyor. Microsoft'un Lync çözümü sayesinde tablet, bilgisayar ve akıllı telefon arasında dev bir iletişim ağı kurmanız mümkün. Çalışanlar, anlık iletişimi bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonla gerçekleştirebiliyor. Birleşik İletişim çözümleri sayesinde acil durumlarda, Windows Live Messenger'a benzeyen ara yüzle anlık mesajlaşma yapmak mümkün. İnternet bağlantısının olduğu her ortamda mekân ve zaman bağımsız video konferans yapmak, sunumları izlemek, not paylaşmak Lync'in sunduğu hizmetler içerisinde. Çalışanlar eğer videolu bağlantı yapamayacaksa, telefonlarıyla ofislerindeki bilgisayarları yine Lync üzerinden ücretsiz olarak arayabiliyor. Lync'in bulunduğu tüm cihazlarda ücretsiz videolu ya da sesli konuşma yapmak mümkün oluyor.

Tüm bu teknoloji aklınızı karıştırdıysa, Treo'nun sunduğu uçtan uca çözüm ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Firma, şirketinize gelip sizin yapınızı inceliyor. Bu incelemeler sonucunda şirket yapısına en uygun çözüm, Office 365'in cihazlara kurulumu ve kullanımı Treo ekipleri tarafından yapılıyor. Teknik sorunlarda destek sunan firma, sürüm güncellemesi ve diğer BT departmanı gerektiren tüm ekstra hizmetleri de uçtan uca çözüm paketinin içerisinde sunuyor. Kısacası, BT çalışanlarına şirkette bulundurmak yerine, Birleşik İletişim hizmetleri için Treo ile uçtan uca çözüm anlaşması yapmanız sorunlarınızı kökten bitiriyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir