Tüm notebook'ların beşte biri netbook

Notebook'ların küçük kardeşlerinin önlenemez yükselişi ne durumda? İşte güncel rakamlar...

Tüm notebook'ların beşte biri netbook
HP Mini 2140: HP'nin minik netbook'u.

Nisan-Haziran ayları içerisinde netbook'ların satışında büyük yükseliş oldu. Öyle ki dünyadaki taşınabilir bilgisayarların beşte birini oluşturuyorlar.

En azından DisplaySearch pazar araştırma firmasının yaptığı araştırma sonuçları bunu söylüyor. Araştırmaya göre şu anda netbook'ların pazar payı yüzde 22,2 oranında. Fakat bu oran özellikle Avrupa'da çok yüksek. Araştırmalara göre 2009'un ikinci çeyreğinde Avrupa'da satılan tüm taşınabilir bilgisayarların yüzde 33'ü bir netbook.

Araştırmacılar cihazların Avrupa'da elde ettiği başarıyı genel olarak şebeke operatörlerinin pazarlama çerçevesinde yaptıkları sübvansiyonlardan kaynaklandığını düşünüyor. DisplaySearch gelecekte bu payının düşen kâr marjı ve sert rekabete rağmen daha da artacağını öngörüyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

çok tatlı bi görünüşleri var üstelik kolay taşınabilir olması avantajı, üni öğrencisiyim ve benim için en ideal olanını kullanıyorum. tabiki netbook :)

ebnce netbooklar daha iyi ama en büyük sorun ise ekran çözünürlükleri ekran küçük oldugu için çözünürlük birazdaha fazla olmalı.Bu sayede notebook tan bir farkı kalmaz.

Kullanmayacağınız CPU ve GPU gücüne para vermek, bir de üstüne 2-3 saatte biten pille uğraşmak akıllıca değil. Oyun oynamıyorsanız; internete girmek, chat veya görüntülü konuşma yapmak, doküman hazırlamak gibi işler yapmak için kullanacaksanız bir netbook almanızı tavsiye ederim. Neredeysehttp://www.chip.com.tr/images/as/gonder-btn.gif 1 kg, küçük ve 6 saatten fazla pil ömrüyle her derde deva.

Tabii ki normal insanlar kullanmadıkları özellikler için ceplerinden para boşaltmaktan usandılar vede biraz akıllandılar tabii.Artık maksimum fiyat performansa sahip ürünleri kullanma zamanı.Devrimiz ekonomik kriz devri ve de kolay kolay bu kriz aşılamayacak gibi görünyor tüm dünyada

Nc10 aldım mutluyum huzurluyum.

samsung nc10 serisini tavsiye ederim.

vatanda 560tl ye notebook kampanyası vardı (LG) en aşşa 20 kişi aletin başında inceleme için sıraya girmişti bir cep telefonuna ondan daha fazla para veriyoruz ...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir