Tüm spam'lerden 5 dakikada kurtulun

CHIP Online posta kutunuzun düşmanı olan spam'leri yok etmeniz için size yardımcı olacak...

Tüm spam'lerden 5 dakikada kurtulun
Spam'siz hayat: Doğru araçlarla mümkün.

Hisseler, viagra, şans oyunları... Reklam içerikli mailler her taraftan bize saldırıyor. Yeter! İşte spam saldırılarını bu şekilde durdurabilirsiniz.

Güvercinlerin fırlatılan yemlere hücum ettiği gibi spam-robotları da internetteki mail adreslerine üşüşüyor. Kişisel verileriniz herhangi bir şekilde açığa çıktığı anda spam-terörü başlıyor. Şu sıralar özellikle PDF şeklindeki mail ekleri kullanıcılara saldırıyor: "Şu hisseyi satın alın, bu hisseyi satın alın!". Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de sörf yaparken rahatsız edici reklam bantlarını (banner) gözünüzün içine sokmaya çalışırlar ve Flash-sesleri ile kulak zarınızı delmeye yeltenirler.

Radikal çözüm için vakit geldi: Tüm reklam çöplüğü ortadan kalkmalı, hem de sonsuza kadar! İlk önce mail programınız ile başlayın, daha sonra tarayıcınızı (Firefox veya Internet Explorer) elekten geçirin. Sizlere en basit çözümü göstereceğiz.
Spam'leri uzaklaştırın, reklamları kapatın, e-mail verilerini gizleyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

airties rt205

Thunderbird için bir eklenti yok mu acaba kolay bişi ben birkere yaptımda biraz kasıyordu...

firefox için hazırlanan adblock mükemmel bir engelleyici fakat IE7Pro o kadar başarılı değil özellikle flash reklamları engellemek için ayarlandığında tüm flashları engelliyor o yüzden gerekli gereksiz tüm flashlar yok oluyor ayar kapatıldığında da hepsi birden açılıyor
manuel bir engelleme ayarı olsa mükemmel olurdu adblock gibi

Bu konuda IE7PRO yu tek geçerim. engeleyemediği reklam görmedim.

Donanimhaber.com da ana konu başlıları açıldığında alttan şerit şeklinde reklamlar çıkıyor. IE/Pro tamamen engellerken AdBlockPlus sadece içerik resmini engelleyebiliyor ama renkli şeritler kalıyor maalesef

GTA 5 PC YE ÇIKTI

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir