Tüplü TV'yle Chromecast bir araya geldi!

Tüplü televizyon ve son teknoloji bir araya gelseydi nasıl olurdu? İşte böyle!

Oynat Tüplü TV'yle Chromecast bir araya geldi! Tüplü televizyon ve Chromecast bir araya gelseydi nasıl olurdu?

Tüplü, uzaktan kumandası bile olmayan eski televizyonunuzu tekrar işler hale getirmek için gayet çekici bir nedeniniz var. YouTube kullanıcısı Dr. Moddnstine, Chromecast'i eski TV'siyle çalıştırmanın bir yolunu buldu.

Moddnstine, 1978'in "taşınabilir" televizyonuna Chromecast'i nasıl bağladığını buradaki detaylı videoda anlatıyor. Özetlemek gerekirse bu işlem için birkaç dönüştürücüyü TV'nin içerisine entegre etmeniz gerekiyor. İşin iyi yanı, lehime neredeyse hiç gerek duyulmaması. Telefondan videoyu ekrana yansıttığınızda TV otomatik olarak açılıyor, ancak Moddnstine işin bu kısmını nasıl çözdüğünü şu an açıklamıyor.

Bu arada uyarmadan geçmeyelim. Eski CRT televizyonunuzun kapağını açıp, içini kurcalamanızı tavsiye etmiyoruz – bunu yaparken elektrik akımına kapılmanız muhtemel. Bu tür kazaların ölümcül olabildiğini de belirtelim.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Chromecast alicisinin HDMI cikisina VGA cevirici takmis. VGA'daki RGB uclarini da televizyonun RGB katina baglamis. Burada sinyal olustugunda da bir triyak ile tv'nin power katini aciyor. Amator elektronikle ugrasan herkes yapar. Tekerlegi bastan kesfetmiyor yani.

fake bu be siz de yemişsiniz :) videoyu iyi izleyin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir